Bilişim Dünyası 11 EKİM 2010 / 18:00

BSS ile telekom şirketlerinde anlık bilinçli kararlar alınabiliyor


HP’nin BSS (Business Support Systems-İş Destek Sistemleri) User Forum’u Eylül ayı sonunda İstanbul’da düzenlendi. Forumda HP; BSS kullanıcıları ve müşterileriyle buluşurken, çözümler anlatıldı, deneyimler ve başarı hikayeleri paylaşıldı. HP’nin BSS alanındaki hedeflerini, faaliyetleri ve pazardaki eğilimleri bu forum için İstanbul’a gelen HP Real Time BSS Direktörü Nigel Upton ve HP CMS Ülke Müdürü Cem Koca ile konuştuk.
Nigel Upton’a göre, günümüzde telekom şirketlerinin sunduğu yeni hizmetler değişken ücretlendirme seçenekleri ile rekabeti artırma zorunluluğunu beraberinde getiriyor. HP RealTime BSS portföyü ise kural yönetimi, ücretlendirme, gelir bilgilerini elde etme ve yasal soruşturmalara yardımcı olarak BSS’yi işletmeler için stratejik bir kaynak haline getiriyor. HP RealTime BSS çözümleri telekom şirketleri ve abonelerinin anlık bilinçli kararlar almasını sağlıyor. Müşteri talepleri ve sunulan hizmetler arasında bağlantı kuran şirketler bir yandan maliyetleri düşürürken diğer yandan ihtiyaca bağlı yeni hizmetleri yasal mevzuata uygun olarak sunabiliyor. HP RealTime BSS portföyünün kural ve ücretlendirme çözümlerini, gelir bilgileri ve HP soruşturma çözümlerini kapsadığını kaydeden Upton, “HP RealTime BSS çözümü müşterilere yeni hizmetler sunulmasını, kredi risklerinin denetlenmesini, dolandırıcılığın önlenmesini, kayıpların azaltılmasını ve teknoloji uyumluluğu ile yeni yasal mevzuata uyulmasını sağlıyor” dedi.

Kişiselleştirilebilen hizmetlerle gelir
Hizmet sağlayıcıların HP’nin BSS portföyü ile yeni hizmetleri kişiselleştirebileceğine ve bundan gelir elde edebileceğine değinen Upton, BSS tarafında yarıya yakını Avrupa’da olmak üzere 400 müşterilerini olduğunu açıkladı. Upton, “Örneğin Çin’in en büyük telekom şirketlerinden China Telecom HP’nin RealTime BSS çözümünden yararlanıyor. HP bu operatörde çevrimiçi ücretlendirme sistemini kurmada yardımcı oldu ve bugün gerçek zamanlı işlem yapabilme özelliğiyle şirket yenilikçi 3G hizmetlerini sunabiliyor” şeklinde konuştu. HP CMS Ülke Müdürü Cem Koca ise, BSS alanında Türkiye’nin gittikçe artan öneme sahip olan bir ülke haline geldiğini, HP’nin bu alanda Türkiye’ye verdiği öneminin bir göstergesinin de User Forum’un ikinci kez Türkiye’ye verilmesi olduğunu dile getirdi. Koca, “HP’nin büyüklüğü, deneyimi ve birikimi pazarda rekabette büyük avantajlarımız. Operatörlere daha da iyi bir iş ortağı olmak en önemli hedefimiz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics