Bilişim Dünyası 23 NİSAN 2017 / 15:47

BT’deki fırsatlar katlanarak büyüyor

Şenzen’de bu yıl 14’üncü kez düzenlenen Huawei Analist Zirvesi’nde, farklı alanlarda görev yapan 500’den fazla bilişim uzmanı, medya temsilcisi ve kanaat önderi bir araya geldi. Huawei’in ev sahipliğinde gerçekleşen Analist Zirvesi’nde Huawei’nin son yenilikleri, iş uygulamaları ve bulut bilişim hizmetleri, video, IoT, AI (Yapay Zeka) ve dijital dönüşüm gibi başlıklardaki çözümler ele alındı. 2004 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleyen Huawei Analyst Summit (HAS) bu yıl 11- 13 Nisan tarihleri arasında birbirine paralel oturumlara gerçekleşti.
Huawei Dönüşümlü CEO’su Eric Xu, “Teknolojide yıllardır süren yenilikler, endüstrinin gelişimini sağlıyor ve büyük iş olanakları sunuyor. BT altyapısına ve akıllı cihazlara odaklanarak bu akıllı dünyayı yaratacağız ve gelişimi devam ettireceğiz. 2017’den itibaren Huawei, kamusal bulut hizmetlerine yoğunlaşacak. Huawei bulut ailesinin temelini oluşturacak açık ve güvenilir bir kamusal bulut platformu yaratmak için yatırımlar yapacağız. Bu aile içinde, operatörlerle birlikte geliştirdiğimiz kamusal bulutların yanısıra, kendi işlettiğimiz kamusal bulutlar da yer alacak” dedi. Huawei Yönetim Kurulu Üyesi Pazarlama ve Strateji Başkanı William Xu ise “Dijital dönüşüm, geleneksel endüstrilerde değer odaklı büyüme için yeni bir potansiyel oluşturuyor. Bulut bilişim yatırımları bölgesel ve ulusal ölçekte hızla artıyor ve bulut artık daha geniş bir uygulama alanında yayılıyor. Bu, endüstrilerin dijitalleşmesine ve hızlanmasına yardımcı olacak” bilgisini verdi.
Huawei Yönetim Kurulu Üyesi- Ürün ve Çözümler Başkanı Ryan Ding de “Geçen seneki zirvede tümüyle bulut evrimini desteklemek, geliştirmek ve öncülük etmek için söz verdik. Bunu yaptık ve şimdi dikkatimizi tümüyle bulutun (All-cloud) başarıyla uygulanmasına ve ticarileştirilmesine yönelttik. Huawei kendisini, operatörlerin video sektöründe başarı elde etmesine yardımcı olacak biçimde konumlandırıyor. Tümüyle bulut ve video stratejileri, ortak bir ekosistemin desteğini gerekli kılar” yorumunu yaptı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics