Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2011 / 02:08

BT güvenliğinde güç birliği

Trend Micro ve Helyum Bilişim, güç birliği yapacaklarını açıkladı. Hedef yüzde 50 ile pazar liderliği.

Trend Micro ve Helyum Bilişim, Türkiye güvenlik teknolojileri pazarında liderlik için güç birliği yaptıklarını duyurdular. Hedef, bireysel ve kurumsal güvenlik teknolojilerinde yüzde 50 ile pazar liderliği.
Trend Micro ve Helyum Bilişim Türkiye’de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve Türk Cumhuriyetleri’nde en iyi güvenlik çözümlerini tüketicilere ulaştırmak amacıyla güçlerini birleştirdi. Helyum Bilişim’in Türkiye genelinde 5 bölgeye yayılmış ve 40’ın üzerinde uzman barındıran destek ağı, Trend Micro müşterilerine kesintisiz destek verecek. Bu işbirliği sayesinde Helyum Bilişim 2011 büyüme hedeflerini yüzde 40 olarak açıklarken, Trend Micro’nun büyüme hedef artışı yüzde 85’e yükseldi. İki şirketin Türkiye pazarındaki hedefleri ise yüzde 50.
Trend Micro, bir milyar doların üzerinde cirosu ve 4500’ü aşkın çalışanı ile dünyada sadece içerik güvenliğine odaklanan, en büyük bağımsız içerik güvenliği üreticisi. Helyum Bilişim ise güvenlik çözümleri pazarına odaklı, Türkiye’deki en yaygın bayi ve perakende kanalına sahip olan dağıtıcı şirket. Helyum; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Trabzon olmak üzere 5 bölgede, sadece güvenlik çözümleri konularına odaklanmış 40’ın üzerinde uzman personeli ile hizmet vermektedir. Teknoloji zincir mağazalarında etkin bir dağıtıcı olan Helyum, aynı zamanda Türkiye geneline yayılmış 1300 adet bayiye sahip.
İki güçlü şirketin işbirliği sayesinde, Trend Micro bireysel güvenlik pazarındaki payını yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor. Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Ercan Aydın, “Alanlarında lider iki şirketin güç birliği yapması pazara olumlu yansıyacak. Hem mevcut pazardan daha fazla pay alacağız, hem de pazarı büyüteceğiz. Trend Micro ve Helyum Bilişim olarak kendimize yüzde 50 pazar payı hedefi koyduk. Şu anda iki şirketin ortak pazar payı yüzde 40 seviyesinde. İşbirliğinin yarattığı sinerjinin bizi yüzde 50’nin üzerine taşıyacağına eminiz” dedi. Her iki şirketin de güçlü olduğu KOBİ pazarında da hedef, yine bireysel pazarda olduğu gibi yüzde 50 olarak açıklandı.

Güvenlik çözümleri ülke geneline yayılacak
Helyum Bilişim Genel Müdürü Murat Göçe ise “Geçtiğimiz dönemde Helyum Bilişim’in kurumsal pazarda da büyümesi konusunda bir hedef belirledik. Trend Micro’nun kurumsal pazardaki deneyimi ve Deep Security, Secure Cloud, Smart Protection Network gibi pazar liderliği sağlayan çözümleri ile Helyum Bilişim’in bu hedeflerine ulaşması çok daha hızlı ve kolay olacaktır” şeklinde konuştu.
Trend Micro, kurumsal güvenlik çözümleri pazarında yenilikçi yaklaşımları ile son yıllarda önemli bir atağa geçti. Bağımsız araştırma kuruluşu IDC, 2011 Sunucu Güvenliği raporunda pazar lideri olarak Trend Micro’yu duyururken, bir başka bağımsız araştırma kuruluşu olan Tolly Group ise Sanallaştırma 2011 Güvenliği raporunda Trend Micro’yu en iyi çözüm sağlayıcı olarak seçti. Trend Micro ayrıca VMware tarafından öncelikli olarak müşterilerine önerilen iş ortağı ve IBM Tivoli Premier Business Partner olarak kurumsal pazardaki gücünü tescilledi.

İşbirliğinin bölgesel yansıması
Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, Azerbaycan ve Türkmenistan’ı da kapsayan bu işbirliği sayesinde, Trend Micro çözümleri başta Türkiye olmak üzere adı geçen tüm ülkelerde yaygın şekilde son kullanıcılara ve kurumsal müşterilere ulaşacak. Helyum Bilişim bu bölgelerdeki mevcut yapısını güçlendirirken, Trend Micro da bu pazarlara ilk kez giriş yapacak.
ETİKETLER : Sayı:815

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics