Bilişim Dünyası 30 MAYIS 2010 / 18:10

BThaber Platform’da finans-bankacılık sektörü mercek altına alındıBThaber2“BThaber önce okutuyor, sonra konuşturuyor” sloganıyla düzenlenen BThaber Finans-Bankacılık Platformu 25 Mayıs günü İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlendi. ETB ve Fujitsu’nun etkinlik sponsoru, Aton, Dijital Yazılım, Saperion, E-güven, Karya Bilişim, Paperwork, Smartsoft ve Supercom’un da platform sponsoru olduğu etkinliğin açılış konuşmasını İnterpromedya İçerik Merkezi Müdürü Nuray Şuman yaptı. Konuşmasında sektörün güçlü ve sağlam yapısıyla zorlu ekonomik süreçleri büyük hasarlar almadan atlattığını vurgulayan Şuman, bunda teknoloji yatırımlarının payına dikkat çekti. Şuman, önümüzdeki dönemde sektörde en çok BT yatırımının bilgi güvenliği alanında yapılmasının beklendiğini ifade etti.
Şuman’dan sonra söz alan Deloitte Kurumsal Risk Hizmetleri Sorumlu Şirket Ortağı Oktay Aktolun, finans ve bankacılık sektöründe teknolojinin artan önemi hakkında yorumlarını aktarırken, teknolojiyi sektörde birincil öncelik haline getiren unsurlar olarak küreselleşme, yeni rakiplerin ortaya çıkması, regülasyonlar, değişen müşteri talepleri ve güvenliği sıraladı. Aktolun, sektördeki gelecek öngörüleri arasında ise 7/24 EFT, kartların konsolidasyonu, web ve cep telefonu uygulamalarının yaygınlaşması ve eğilim bazlı anlık kampanya yönetimini saydı.Aktolun’dan sonra sahneye çıkan Fujitsu Satış Direktörü Lorenzo Todeschini ise Fujitsu şirketi ve Fujitsu’nun ürün yelpazesi hakkında bilgiler verdi. Todeschini’nin sunumundan sonra başarı öykülerine geçildi. ETB; Fujitsu Denizbank, Paperwork; Groupama, VeriPark; DubiBank, Teradata; Ziraat Bankası, Saperion; Allianz Bank, E-Güven; Philip MorrisSA&PhilSA, Aton ise Türkiye Finans’ta gerçekleşen başarı öykülerini paylaşırken, Smarsoft şehir kart uygulamaları, Supercom Nordicedge ve Netezza uygulamaları, Karya Bilişim easy2comply çözümleri hakkında bilgilendirici sunumlar yaptılar.
Moderatörlüğünü BThaber Yazı İşleri Müdürü Fatih Sarı ve Haber Sorumlusu Ceren Moral’ın yaptığı panelde veriambarından, e-imzaya, güvenliğe kadar birçok konuda katılımcıların fikir ve öngörülerini paylaştılar. Panele konuşmacı olarak Karya Bilişim Tetkikçi Eğitmeni Betül Erdem Yıldız, E-Güven Genel Müdürü Can Orhun, GGSoft Yazılım Satış Direktörü Gökhan Dikici, Supercom Genel Müdürü Harun Şahin, ETB Elektronik Operasyon Genel Müdürü Kemal Okyay, Aton Genel Müdürü Mehmet Ali Onurgüder ve Smartsoft Direktörü Erdal Yazmacı katıldı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics