Bilişim Dünyası 18 ARALIK 2012 / 14:31

BTK'dan Vodafone'a ziyaret

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer ile Kurul Üyeleri, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın ev sahipliğinde Vodafone’un Maslak’ta bulunan Genel Müdürlük binasını ziyaret etti. BTK Kurul Üyeleri, Vodafone’un müşteri memnuniyetinde çıtayı yükseltmek ve Türkiye'yi kesintisiz iletişim çağına taşımak hedefiyle yürüttüğü çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgi aldı.

BTK Kurul Üyeleri, Vodafone’un ticari ve sosyal yatırımlarını bütün halinde yönetmek suretiyle şekillendirdiği sürdürülebilirlik stratejisinin, Türkiye’nin bilişim alanında yapacağı atılımlar için önemli bir zemin oluşturduğu noktasında görüş belirttiler. Ziyarette sektörün geleceğe yönelik sürdürülebilir büyümesi için aşılması gereken sorunlar ve çözüm önerileri de tartışıldı.

Vodafone Türkiye Genel Müdürlük binası ziyareti sırasında şöyle konuştu: “Mobil genişbant teknolojisinin sunduğu olanaklar, bilgiye her an, her yerden erişimi destekleyerek, dünyanın her yerinde ekonominin sürükleyici gücü oluyor. Dolayısıyla dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girmeyi hedeflediğimiz önümüzdeki 10 yıllık süre zarfında, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm operatörlerin öncelikle mobil genişbantın toplumsal dönüşümün ve ekonomik büyümenin önünü açan olanaklarını erişilebilir kılmak üzere yatırımlarını şekillendirmesi gerekiyor. Biz de sektörümüzde hem bu yatırımların teşvik edilmesi hem de sağlıklı rekabet ortamının tesisi adına operatörlerimizle düzenli olarak bir araya geliyoruz. Vodafone’un Türkiye’de faaliyete geçtiği yıldan bu yana mobil genişbanta yönelik artan kapasite ve ihtiyacı karşılamak üzere gerçekleştirdiği sürdürülebilir yatırımları memnuniyetle izliyoruz. Ayrıca geleceği yönelik büyüme trendini artıracak çözüm önerileri karşılıklı tartışıyoruz.”

 

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Kurul üyelerini Vodafone Türkiye Genel Müdürlük binasında ağırlamaktan, Türkiye’nin bilgi toplumu olma yolunda, sürdürülebilir kalkınmasına yönelik yatırım planlarını ve sektörün büyüme stratejisine ilişkin önerileri paylaşmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

 

Timuray, buna vesile olan bu ziyaretin karşılıklı etkin diyaloğu geliştirmek için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Timuray, şunları söyledi: “Vodafone Türkiye olarak faaliyetlerimizin merkezine yerleştirdiğimiz müşteri memnuniyeti odağımız ve fırsat eşitliği anlayışımız doğrultusunda, Türkiye’de azami her bireyin ve her kurumun, mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu olanaklardan faydalanabilmesi hedefiyle çalışıyoruz. Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz 12 milyar TL’ye yakın yatırımımızla, altyapımızı, baz istasyonlarımızı ve şebeke ağımızı dünya kalitesinde, en ileri teknolojilerle yenilemek suretiyle abonelerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedefledik.

 
ETİKETLER : Vodafone

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics