Bilişim Dünyası 02 MAYIS 2014 / 23:58

BTvizyon Anadolu'yu geziyor

BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın ilk durağı Gaziantep oldu. 29 Nisan’da Gaziantep Divan Hotel’de gerçekleştirilen Gaziantep BTvizyon Anadolu Toplantısı’nda İstanbul’dan gelen BT şirketleri veri merkezleri ve bulut hizmetleri, bilişim teknolojilerindeki güncel ihtiyaçlar, e-Fatura, e-Defter, yeni nesil uygulamalar ve gelecekteki güvenlik ihtiyaçları gibi başlıklar altında sunumlarını katılımcılarla paylaştı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İnterpromedya Genel Müdürü Murat Göçe, bu yıl Türkiye’nin 11 kentinde gerçekleştirilecek BTvizyon etkinliklerinde, sağlayıcıların teknoloji sunumlarını yapacaklarını, çözüm gösterileri alanlarında ürünlerini ve çözümlerini tanıtacaklarını vurguladı. “İnterpromedya Btvizyon Anadolu Toplantıları; bileşenleri bir araya getirmek, sorunlarını ve bilgi birikimlerini paylaşmak, sektörü ilgilendiren her parça arasında sinerji oluşturmak amacıyla kendine yeni vizyon ve misyon belirledi” diyen Göçe, sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Bu vizyon doğrultusunda kamu, sosyal toplum kuruluşları, dernekler ve şirketler ile eskisinden çok daha yakın olmak ve hatta birlikte hareket etmek istiyoruz.”

Farklı başlıklarda detaylı bilgiler

Etkinlik kapsamında ‘Bilişim Teknolojilerinde Dönüşüm - Veri Merkezi ve Bulut Hizmetleri’ başlıklı sunumunda IBM ITS Çözümleri BT Mimarı Tahir Büyükbaşaran, Temmuz 2013’te önde gelen bulut bilişim altyapı sağlayıcısı SoftLayer Technologies’i satın alarak bu başlıkta önemli bir adım attıklarını söyledi. Stratus Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu da, bilişim teknolojileri ile birlikte ortaya çıkan güvenlik, yedekleme, iş sürekliliği ve 5651 sayılı kanunla ortaya çıkan log’lama ihtiyaçlarına yönelik sundukları ürün ve hizmetleri paylaştı. Digital Planet Müşteri Temsilcisi Ozan Güner, e-Fatura ve e-Defter ile ilgili bilgileri katılımcılara anlatırken, iletişim arasının ardından ilk sunumu EMC Kanal Satış Temsilcisi M. Kemal Hatipoğlu yaptı. Hatipoğlu, bilişim dünyasında sundukları teknolojileri anlatırken, pek çok farklı konseptte çözümlerini aktardı. Komtera'da WatchGuard Ürün Müdürü Erdinç Kazozcu, yeni nesil Firewall yapıları hakkında bilgi verirken, McAfee Türkiye Bölge Satış Müdürü Onur Aruz da 'Geleceğimiz Ne Kadar Güvende?' başlıklı sunumuyla, bilişim dünyasında her geçen gün artan güvenlik ihtiyaçlarının ve korunma yöntemlerinin yerini yepyeni bir dünyaya bıraktığına işaret etti.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics