Bilişim Dünyası 26 MAYIS 2014 / 08:05

BTVizyon, teknoloji dünyasını Kayseri’de buluşturdu

İnterpromedya’nın düzenlediği BTVizyon Toplantıları’nın Kayseri ayağında teknoloji şirketleri Kayserili şirketlerin teknoloji liderleri ile buluştu.

BThaber, Digital Planet, Enel, Noktakom, Quadro ve Stratus’un desteklediği Kayseri BTVizyon Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan İnterpromedya Genel Müdürü Murat Göçe, “Bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılarla gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri, buluşma ve pazarlama platformu BTVizyon Anadolu Toplantıları’nın üçüncüsünde; Kayseri’de sizlerle beraberiz” dedi. İstanbul’daki şirketlerin teknolojilerini Anadolu’ya tanıtırken, Anadolu’da teknoloji sahibi şirketleri de İstanbul’a tanıtmak istediklerinin altını çizen Göçe, İnterpromedya’yı bu iki yapı arasında bir köprü olarak tanımlayarak “İnterpromedya BTVizyon Anadolu Toplantıları; bileşenleri bir araya getirmek, sorunlarını ve bilgi birikimlerini paylaşmak, sektörü ilgilendiren her parçasının sinerjisini oluşturmak amacıyla kendine yeni vizyon ve misyon belirledi. Bu vizyon doğrultusunda kamu, STK’lar, dernekler ve şirketlerle eskisinden çok daha yakın olmak ve hatta birlikte hareket etmek istiyoruz. Bu konuda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bu yıl Türkiye’nin 11 kentinde gerçekleştirilecek BTVizyon etkinliklerinin Kayseri ayağında; iş analitiği ürünleri, doğru enerji çözümleri, e-Fatura, e-Defter, kamu yönetiminde bilişim teknolojileri, yeni nesil uygulamalar ve gelecekteki güvenlik ihtiyaçları gibi başlıkları ele alıyoruz” açıklamasını yaptı.

Kayseri kültürü yatırıma açık
Enel Satış Müdürü Tuğba Demirel, 1988 yılında kurulduklarını ama 1997’den beri ana üretim alanlarının kesintisiz güç kaynakları olduğuna işaret ederek tüm ürünlerini kendilerinin ürettiklerini söyledi. Demirel, “Ar-Ge’de tasarım gerçekleştirip üretim yapan bir şirketiz. İngiliz Donanması’na da ürün verdik. Savunma alanına yönelik çok özel tasarımlar yapmış bir şirketiz. Biz daha çok üretime yatırım yapıyoruz. Şirketimizde bu yüzden manevi imkânlardan tatmin yüksek” ifadesini kullandı. Kayseri kültürünün yatırıma açık olduğunu vurgulayan Demirel, Abdullah Gül Üniversitesi’ne ilk kesintisiz güç kaynağını kendilerinin verdiğini de sözlerine ekledi.

e-Faturanın yönetişim anlamında büyük katkıları bulunuyor
Ana faaliyet alanlarının doküman yönetimi olduğunu belirten Digital Planet Ürün Yöneticisi Ozan Güner, “Yazılım ihracatı yapan, ilklere imza atmış bir şirketiz. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki teknoparkta faaliyetlerimize devam ediyoruz. Dijital Planet küresel bir vizyona sahip ve bu doğrultuda yatırım yapıyor” dedi. Güner, bine yakın özel bütünleştirme projesi yaptıklarını söyledi ve Türkiye’nin en büyük şirketleriye çalıştıklarının altını çizerek “ ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası çok önemli. Sertifikasyon sürecindeki tüm adımları tamamlamış durumdayız” ifadesini kullandı. e-faturanın yönetişim anlamında büyük katkıları olduğunu belirten Güner sözlerine şöyle devam etti: “Şirketler fatura uyuşmazlığıyla ilgili sıkıntı yaşamıyor. Giderlerin önemli ölçüde azalmasına yardımcı oluyor. Tüketici tarafında da çok önemli avantajlar sağlıyor. Güvenliğin yanı sıra bu anlamda da işlerinizi kolaylaştırıyoruz.”

Mobil cihazlarda güvenlik çok riskli
Stratus Bilişim Sistemleri Satış Müdürü Barbaros Akkoyunlu kamu yönetiminde bilişim teknolojileri hakkında bilgi verdi. Türkiye’de kişi başına düşen kötü niyetli yazılımda liderliğe oynadığımızı vurgulayan Akkoyunlu, şirketlerin maliyet kayıplarının yanında iş sürekliliği kayıplarına da bakmak gerektiğini belirtti ve mobil cihazlarda güvenliğin artık çok daha riskli olduğunu dile getirdi. Akkoyunlu, “Artık endüstriyel saldırılar kimsenin bilmediği ve tahmin etmediği şekilde gelişiyor. ‘ESET’ çözümleri her ay bine yakın kurumsal müşteriye satılıyor. ‘ESET Endpoint’ Türkçe ve ücretsiz destek kısmı var. İstikrarlı ve sorunsuz bir şekilde yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu ve ‘Double-Take’ iş sürekliliği çözümünden de bahsetti.
Soru – cevap bölümlerinin Kayserili teknoloji şirketleri ve kurumların yoğun soru ve yorumlarıyla geçtiği etkinlikte, fikir alışverişleri şirket stantlarında da devam etti.
ETİKETLER : Sayı:973

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics