Bilişim Dünyası 06 KASIM 2016 / 04:56

Bu devirde ofis akıllı olmak zorunda!

Dell - EMC ve Intel Geleceğin İşgücü Çalışması’na ait Avrupa ve Güney Afrika sonuçları açıklandı. Buna göre, söz konusu bölgelerdeki çalışanların neredeyse yarısı, mevcut işverenlerinin son teknolojik gelişmelerden etkili biçimde faydalanmadığı kanısında. Çalışanlar, yenilikçi teknolojilerin ise işlerini kolaylaştıracağına inanıyor. Araştırma şirketi PSB tarafından gerçekleştirilen ‘2016 Geleceğin İşgücü Çalışması’ kapsamında 10 ülkedeki KOBİ ve büyük ölçekli işletmelerin yaklaşık 4 bin tam zamanlı çalışanı ile anket gerçekleştirildi. Çalışanların çoğu, gelecek beş yıl içinde akıllı ofiste çalışacaklarına inanmıyor ve mevcut işyeri teknolojilerinin, yenilik bakımından kişisel cihazlarının gerisinde kaldığını düşünüyor.
IoT ve sanal gerçeklik (VR) gibi teknolojilerin yakın gelecekte şirketler açısından etkisinin ve öneminin artacağı da öngörülüyor. Araştırmaya göre, bu yeni gelişmeleri takip etmeyen işyerleri ise geride kalma riski taşıyor. Bununla birlikte, Avrupa ve Güney Afrika’daki çalışanların yarısından fazlası (%52), yapay zekanın (AI) işlerini kolaylaştıracağı kanısında. 
Bölgesel sonuçlar, özellikle Güney Afrika (%67) ve İngiltere’deki (%47) çalışanların, ofis teknolojilerinin yeterince akıllı olmadığını düşündüğünü gösteriyor. Çalışanlar, işletmelerin ofisleri daha akıllı hale getirmek için en son teknolojileri uygulamaya hazır olduğunu düşünseler de, bunun gelecek beş yıl içerisinde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda karasızlar. Katılımcılar, gelişmiş güvenlik korumasını ise işyerlerinde uygulanacak en önemli teknoloji olarak tanımlıyor. Teknoloji, özellikle Y kuşağı için büyük önem taşıyor, Alman Y kuşağı çalışanlarının yüzde 79’u işlerinde kullandıkları teknolojinin sorumluluklarını yerine getirmelerini kolaylaştırdığını söylüyor. Buna karşılık, önemli bir kesim, işverenlerinin sunduğu teknolojinin standartların altında kalması halinde işlerini bırakmak istediğini belirtiyor. Avrupa ve Güney Afrika’daki Y kuşağı, yeni bir işte mevcut teknolojinin de görevi kabul edip etmeme konusundaki kararlarını etkileyeceği bilgisini veriyor.
 
ETİKETLER : 1095 Dell EMC

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics