Bilişim Dünyası 30 OCAK 2011 / 18:00

Bu sosyal ağa dikkat

Kurucuları tarafından geniş kitleler için, hayatla, şehirle iletişimi ve etkileşimi kuracak altyapıyı oluşturmayı hedefleyen bütünleşik bir pazarlama projesi olarak konumlandırılan Mapplook, hızlı büyümesini sürdürüyor.
Yeni yapı hakkında sohbet etme şansı bulduğumuz Mapplook Pazarlama Direktörü Zehra Aktay, “Mapplook, hareketin merkezine yerleştirdiği mekânlarda, hem takipçilerine hem de bütün kullanıcılara, kendilerini tanıtma, etkileşimli iletişim kurma, etkinliklerden ve fırsatlardan haberdar etme olanağını sağlayan sosyal ağ hizmeti sunuyor. Mapplook, kafeler, restoranlar, kulüpler, okullar, oteller, sinemalar, mağazalar, vb. binlerce mekânın haritada konumunu işaretleyip kendilerinin yönetebilecekleri birer web sayfası açıyor. Bu farklı yaklaşımıyla mekânlara gerçek zamanlı iletişim kurabilecekleri yeni bir mecra yaratıyor” dedi.
Mapplook ile Türkiye’den dünyaya açılmayı hedeflediklerinin altını çizen Aktay, “Mapplook, küresel sosyal ağların arasında yerini almaya hazır. Günümüzün en popüler ve gelişen sektörü sosyal paylaşım ağı mantığına, siber ortamdaki hareketlilik ve gerçek hayattaki mekân dinamiğini bütünleştiren Mapplook ile Türkiye’nin adını yurtdışında daha fazla duyurmayı hedefliyoruz. Türkiye’den sonra ülkemiz dışında da hizmet vermeye çok kısa bir süre içinde başlayacağız” şeklinde konuştu.
Belki de ilk defa Mapplook projesi ile farklı pazarlama mecra ve araçlarının bir sosyal ağ platformuna bütünleştirildiğini kaydeden Zehra Aktay, şunları söyledi:
“Mapplook.com bu projenin merkezinde yer alıyor. Mappteam, Mappcard, Mappgames ve Mappshows da diğer hizmetlerimiz. Bu hizmetlerimizin hepsi, de 2012’ye kadar hayata geçecek. Bireylere ve kurumlara yaratıcı kitlelerle etkileşeceği ve iletişim kuracağı siber ortamı sağlayan Mapplook ise basit, gerçek ve gerçek zamanlı bir proje. Doğrudan reklam kullanmayan kullanıcıya yönelik pazarlama stratejisi ile gizemli, ince, zeki ve bulaşıcı bir şehir efsanesi de yaratan Mapplook, oluşturduğu yeni mecrada mekânlar için ürün
odaklı pazarlama ve segmentasyon hedefliyor.”

Mapplook_KutuMapplook’ta üyelik

Sisteme üye olmak ücretsiz. Öncelikle temel bilgiler girilerek üye olunuyor. Diğer sosyal ağlarda olduğu üzere üyeler kişisel bilgileri ile profillerini düzenliyorlar. Site Türkçe ve İngilizce dil desteklerine sahip ve zaman içerisinde diğer çok kullanılan dil desteklerinin de eklenmesi planlanıyor. Ayrıca Mapplook’ta kişiler, haritadaki tüm mekânları takip ve tavsiye edebiliyor, buradayım ve yoldayım diyerek gittikleri mekânları herkese haber verebiliyor, kişilerle ve mekânlarla iletişim kurarken, anlık sohbet açıp, yorum yazıp, mesaj atabiliyor. Öte yandan kullanıcılar, mekanları gezerken, puan kazanıp, fırsat kutularındaki indirim ve promosyonlardan haberdar olup ve yararlanabiliyor. Üyeler Mapplook üzerinde kendi yönettikleri sayfalarında fotoğraf, video albümleri yaratıp yine kendi etkinliklerini de oluşturabiliyor. Üyelerin kendi aralarında ve takipçileriyle SMS ve e-posta yoluyla iletişim kurması da mümkün.
ETİKETLER : Sayı:806

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics