Bilişim Dünyası 12 TEMMUZ 2013 / 12:01

Bulut bilişim Formula 1 pistinde

Lotus F1 Ekibi ve EMC, Lotus Ekibi’nin 2015 Dünya Şampiyonası’na yönelik hedeflerini desteklemek için gerekli olan bilişim teknolojisi temelini oluşturmaya yönelik işbirliğini duyurdu. Bu iş ortaklığı ile Lotus F1 ekibi, BT altyapısında bir dizi özel bulut teknolojisini kullanacak, verilerin daha çevik, uygun maliyetli depolanması, yönetimi ve korunması sağlanacak.

Lotus F1 ekibi bu temeli oluşturmaya ve Formula 1’de 2014 senesinde yürürlüğe girecek olan yeni kuralların beraberinde getireceği güçlükleri aşmaya yönelik olarak kaynaklarını optimize etmek zorunda. Yeni yönetmelik ve kurallar, alaşımlı monokok kuralından bu yana bugüne kadarki en radikal tasarım değişikliklerini içeriyor.

Lotus F1 Ekibi, yeni tasarım kurallarına uyulması ve aynı zamanda da rekabet avantajı oluşturacak yeni kaynaklar üretilmesi için BT altyapısının hem yarış alanlarında, hem de İngiltere Enstone’daki yönetim merkezinde tamamen gözden geçirilip, varsa gerekli revizyonların yapılması gerektiğine inanıyor. EMC ile işbirliği ekibin, 2014’te yarışlarda kullanacağı otomobilin geliştirme programını şekillendirecek.

Saniyenin yüzde biri kadar bir sürenin bile kazananı belirleyebildiği bu spor dalında, olağanüstü boyutlardaki büyük verinin toplanması, bulut benzeri ortamlar için hazır edilmesi ve hızlı bir şekilde analiz edilebilmesi rakipler arasında en ayırıcı ve üstün kılıcı önemli unsur olarak öne çıkıyor.

2014’teki yeni tasarım kuralları Formula 1 yarış tarihinde bugüne kadarki en önemli değişiklikleri temsil ediyor. Otomobillerin tasarımındaki değişikliklerin yanı sıra, 200’den fazla sensörden oluşan karmaşık ağ her bir otomobilin her bir turu için 15MB’tan fazla veri üretebilecek.
ETİKETLER : EMC

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics