Bilişim Dünyası 09 NİSAN 2011 / 00:31

Bulut Bilişim yazılım dünyasını değiştiriyor

HP’nin yeni yazılım stratejisinde öncelikli ülke Türkiye.
HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan, Arcsight, Fortify ve Vertica satın almalarından sonra genişleyen HP Yazılım Grubu portföyünü tanıtmak üzere düzenlenen etkinlikte HP’nin yeni yazılım stratejisini açıkladı. Bağdan, HP Türkiye Yazılım Grubunun işletmelerde strateji, uygulama yaşam döngüsü (ALM), operasyon, güvenlik, bulut bilişim ve bilgi yönetimi alanlarına odaklandığını belirtti.

Teknoloji üssü Türkiye Nil Bağdan, Çorlu’da HP için üretim yapan Foxconn masaüstü bilgisayar fabrikası ve HP-İTÜ Yazılım İnovasyon Merkezinde geliştirilen uluslararası projelerle bölgede önemli bir teknoloji üssü olan Türkiye’nin HP’nin 2011 yazılım stratejisinde büyük öneme sahip olduğunu da ekledi.
Yazılım sektöründe 14 yılı aşkın bir deneyime sahip olan HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan, Arcsight, Fortify ve Vertica satın almalarından sonra genişleyen HP Yazılım Grubu portföyünü tanıtmak üzere düzenlenen etkinlikte HP’nin 2011 Yazılım Stratejisini basın mensuplarıyla paylaştı.
HP Türkiye’nin yazılımda strateji, Uygulama Yaşam Döngüsü (ALM), operasyon, güvenlik, bulut bilişim ve bilgi yönetimine odaklandığını vurgulayan Bağdan, Çorlu’da HP için üretim yapan Foxconn masaüstü bilgisayar fabrikasının açılması ve HP-İTÜ Yazılım İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen uluslararası projelerinin adını duyurmasıyla birlikte Türkiye’nin bölgede önemli bir teknoloji üssü haline geldiğini belirtti. Bağdan, Türkiye’nin Akdeniz, Afrika ve Ortadoğu’ya teknoloji sevk eden bir merkez olarak HP’nin küresel stratejisinde büyük bir öneme sahip olduğunu ve en iyi uygulamalar açısından HP’nin diğer ülkelerdeki faaliyetlerine de örnek teşkil ettiğini söyledi.
ETİKETLER : Sayı:816
YORUMLAR
mert aslan 22 NİSAN 2011 / 21:20 0 0
web yazilim konusunda bir suru siteye uyeyim bu konuda her gun calisiyorum, web tasar1m konusunda da kendimi gelistirmek istiyorum.zaten bir yazilim sirketinden web yazilimla ugrasiyorum. web tasarim icin önereceginiz bir yerler var m1?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics