Bilişim Dünyası 11 OCAK 2017 / 10:40

Bulut bilişimde SkyAtlas esnekliği

RackspaceCloud ve NASA tarafından geliştirilen, bulut bilişim altyapısı olarak kullanılan bir açık kaynak platformu olan OpenStack, hesaplama, veri depolama ve ağ gibi dağınık yapıda olan bulut bilişim teknolojilerini bütünleşik olarak sunuyor. Türkiye’nin ve MENA bölgesinin OpenStack platformunu kullanan ilk bulut servis sağlayıcısı olan SkyAtlas da esnek ve modüler OpenStack mimarisi ile Türkiye’de Nesne Depolama (Object Storage) hizmetini bulut üzerinden veren ilk ve tek firma .
SkyAtlas, patenti kendine ait olan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Canlı Dikey Ölçeklendirme Teknolojisi”ni bu platform üzerine kurarak kullanıcılarına kullandığın kadar ödeme imkânı sunuyor ve BT maliyetlerini düşürüyor. Operasyonel kolaylık ve esneklik de sağlayan bu teknolojinin yanı sıra, veri güvenliği açısından sunucuları Türkiye’de bulunan SkyAtlas, 7/24 Türkçe teknik servis hizmeti sunuyor.
Bulut altyapısının yanında  'yönetilen hizmetler' de sunan SkyAtlas, müşterilerinin kurulum, altyapı operasyonu ve veritabanı yönetimi ihtiyaçlarını da karşılayarak uçtan uca hizmet sağlıyor. SkyAtlas CEO'su Levent Kocatürk, çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi: 
“Artan veya azalan sunucu trafiğine göre sunucu kaynaklarını aynı şekilde arttırıp azaltabilen teknolojimiz ile “Kullandığın Kadar Öde” imkânını sunuyoruz. Kullanıcılarımıza sunduğumuz en büyük avantajlarımızdan biri, OpenStack ile yüksek performanslı işlemcilerde çalışan, bulut sunucular üzerinde kullanılan kapasite kadar ödemenin sağlandığı modern BT yönetimimiz. Hedeflerimiz arasında sadece Türkiye'de değil bölgemizde de lider bir oyuncu olmak var. Öncelikli olarak, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa bölgeleri ile ilgileniyoruz."

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics