Bilişim Dünyası 14 MART 2011 / 21:26

Bulut bilişimdeki çözüm yelpazesi genişliyor

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, kurumların BT harcamalarını en aza indirecek çözümler için yatırımlarını artırıyor. Bulut bilişim çözümleriyle kurumların BT uygulamalarına ayrılan donanım, lisans yatırımı ve işgücü kaynağını minimuma indirmeyi hedefleyen Global İletişim, bu alandaki hizmet yelpazesini genişletti.
Son bir yıldır hem sanallaştırma teknolojileri, hem de bulut bilişim uygulamaları üzerine önemli kaynak ayırdıklarını belirten Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, “Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz sanallaştırma ve bulut bilişim hizmetlerimizde edindiğimiz tecrübelerden de yararlanarak yatırımlarımızı artırdık. Altyapımızı geliştirdik. Depolama çözümlerinde servis seviyesi taahüdü verip, depolanan verinin türü ve değişen ihtiyaçlara göre depolama alanlarını en üst seviyede kullanabilen teknolojilere yatırım yaptık. Kullandığımız teknolojilerle depolanan veri otomatik olarak Flash, Fiber Channel veya SATA diskler arasında kaydırılarak hem kapasite hem de erişim hızı üst seviyede kullanılabiliyor. Ürünlerimizi ve bu ürünler için belirlediğimiz yeni hizmet modelimizin duyurusunu önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Özellikle sanal sunucu (VPS) konusunda iki farklı servis seviyesi ile hizmet sürekliliği garanti ediyoruz” dedi.
Küçüközdemir, 2011 yılında bulut bilişim platformunda Global İletişim müşterilerine verilecek hizmetleri ise şöyle sıraladı:” IasS (Infrastructure as a Service) altında ‘Sanal Sunucu (VPS)’, ‘Yönetilebilir Güvenlik Servisleri (HiWall)’, PaaS (Platform as a Service) kapsamında ‘Yazılım Platformları Kiralama Hizmeti’, SaaS (Software as a Service) altında ise LogIT hizmeti.”
ETİKETLER : Sayı:811

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics