Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 14:15

Bulut burada, senin bulutun nerede?

Avrupa’nın en büyük bulut temalı etkinliklerinden biri olan VMworld 2011 Europe Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta gerçekleştirildi.

Avrupa’nın en büyük bulut temalı etkinliklerinden biri olan VMworld 2011 Europe Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta gerçekleştirildi.

VMworld 2011 Europe, 18-20 Ekim tarihleri arasında Kopenhag’ta gerçekleştirildi. Las Vegas’ta geçtiğimiz ay sonunda yapılan VMworld 2011 etkinliğinin Avrupa ayağı olan toplantıya 7 bin 500’ün üzerinde katılımcı ve davetli geldi. Ayrıca Kopenhag son kez bir WMworld etkinliğine sahne oldu. Etkinlik, 2012 yılında İspanya’nın Barcelona kentine taşınacak.
Etkinliğin açılış konuşmasını VMware CTO’su Dr. Stephen Herrod yaptı. Las Vegas’taki 19 bin kişilik etkinliğin ardından Kopenhag’ta da bu kadar kalabalık bir gruba konuşma yapmanın mutluluk verici olduğunu belirten Herrod, “Yeni ürünlerimiz, yeni iş ortaklarımız ve yeni katılımcılarımızla birlikte her geçen gün büyüyoruz. Artık bulut dendiğinde akla gelen ilk şirket olduk diyebiliriz” şeklinde konuştu.
Your cloud, own it (senin bulutun ona sahip ol) ana mesajıyla gerçekleşen etkinlikte birçok yeni ürün ve çözüm de tanıtıldı. Etkinlik sırasında sohbet etme olanağı bulduğumuz VMware EMEA Bölgesi Ürün ve Çözüm Pazarlamasında Sorumlu Direktörü Fredrik Sjostedt, “Etkinliğin ana mesajı bulut burada. Bizim ekosistemimizde yer alan tüm şirketlerle birlikte yarattığımız dünyada KOBİ’lerden büyük şirketlere kadar her ölçekte kurum ve kuruluşa hizmet ve ürün sağlayabilir haldeyiz. Rakiplerin ücretsiz sunduğu çözümlere karşı da dimdik ayakta durmamız bu başarımızın bir simgesi” dedi.
Fredrik SjostedtBuluta güven, gerisini merak etme sen
Güvenlik konusuna çok önem verdiklerinin de altını çizen Fredrik Sjostedt, “Bu etkinlikte Trend Micro, Symantec, Bit Defender ve Kaspersky gibi ortaklarımızda yer alıp ürünlerini gösteriyorlar. Bizim amacımız tabii ki bu şirketlere rakip olmak değil. Tek amacımız var olan ekosistemimizde yer alan ürün ve çözümleri eksiksiz hale getirerek müşterilerimize uçtan uca en iyi çözümleri sunmak” şeklinde konuştu.

KOBİ’ler daha güçlü
VMware , KOBİ’lere yönelik çözümler, VMware vCenter Protect Essentials Plus ve VMware Go Pro’daki geliştirmeleri bu etkinlikte tanıttı. Hem yerinde hem de SaaS kurulum seçenekleri ile geniş bir yetenek yelpazesi sunan VMware vCenter Protect Essentials Plus ve VMware Go Pro, KOBİ’lere seçim şansı ve esneklik sağlıyor. VMware bunların dışında VMworld 2011 Europe’ta şu ürünlerini de görücüye çıkarttı:
Altyapı,  VMware vCenter Operations Management ürün takımı, uygulamalar, vFabric Application Management ürün takımı ve BT işletimi, VMware IT Business Management ürün takımı.

Üçüncü çeyrek sonuçları çok başarılı

Etkinlik sürerken VMware, 2011 üçüncü çeyrek sonuçlarını da açıkladı. Şirket, gelirler bazında yıllık büyümesini bir önceki yılın üçüncü çeyrek rakamlarına göre yüzde 32 artırarak 942 milyon dolar seviyesine ulaşmış durumda. Şirket faaliyet gelirlerin ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 40’lık bir oranla artırarak 181 milyon dolara çıkartmayı başardı.
ETİKETLER : Dosya Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics