Bilişim Dünyası 09 EYLÜL 2012 / 17:25

Bulut girişimleri 6.9 milyar dolar yatırım aldı

Yatırımcıların son dönemde en fazla para ayırmaya başladıkları konular arasında bulut bilişim yer alıyor. Birçok yatırımcı bulut bilişim endüstrisine yatırımda bulunurken, birçok yeni girişim de ayakta kalmaya çalışıyor.
Pricewaterhouse Coopers’ın girişimlerden sorumlu direktörü Steve Bengston’ın paylaştığı rakamlara göre, internet bağlantılı işler gerçekleştiren girişimlerin sadece 2011 yılında toplam 6.9 milyar dolar yatırım aldı. 6.9 milyar dolar bir önceki yıla göre yüzde 68 artışı ifade ediyor.
Sadece son çeyrekte yatırımların 1.8 milyar dolara çıktığı görüldü. Aynı dönemde biyoteknoloji yapılan yatırım 1.3 milyar dolarda, temiz teknoloji yatırımı ise 883 milyon dolarda kaldı. Verilen bilgilere göre, 2011 yılında binin üzerinde bulut bağlantılı yazılım girişimi yatırım aldı.
Elbette her yatırım alan girişim ortaya başarılı bir ürün çıkartamıyor ancak ne kadar fazla yatırım gelirse, ortaya kaliteli işlerin çıkma olasılığı artıyor. Son dönemde yatırımcıların en fazla eğildiği konular arasında büyük veri analitiği, veri depolama hizmetleri ve telefon şirketleri yer alıyor.
ETİKETLER : Sayı:887

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics