Bilişim Dünyası 13 KASIM 2014 / 10:40

Bulut için kapsamlı platform

Software AG, bulut için entegrasyon yazılımı olan webMethods Integration Cloud’u ve İş Süreç Yönetimi ve Entegrasyon platformundaki webMethods 9.7 güncellemesini duyurdu. Her iki ürün de şirketin New Orleans’ta düzenlenen Innovation World konferansında sergilendi.

webMethods Integration Cloud (Entegrasyon Bulutu), aralarında SaaS-to-SaaS (hizmet olarak yazılımdan hizmet olarak yazılıma) ve Saas-to-on-premises (hizmet olarak yazılımdan kurum içine) uygulama entegrasyonları olmak üzere hizmet olarak bulut çözümleri sunuyor; kurum içinde ve hibrit ortamlarda entegrasyon yetenekleri sağlıyor. Böylece dinamik süreçler, gerçek zamanlı akış analitiği ve bulut tabanlı (mobil dâhil) uygulamaların tümünde tam donanımlı, çevik bir kurumsal yazılım olarak öne çıkıyor.

Kullanım kolaylığı ön planda

Hibrit mimari, kurum içindeki Entegrasyon Sunucusu’nun webMethods Integration Cloud’a güvenli bir şekilde bağlanarak meta-verileri senkronize etmesini ve kurum içi hizmetlerin buluttan çağrılmasını mümkün kılıyor. Kullanım kolaylığı ve kurulum hızı, hassas ve yeni bir web ve tablet dostu kullanıcı arayüzüyle zenginleştirildi. Uygulamalar, veriler ve kurumsal süreçler gibi kurumsal varlıkların entegrasyonunun grafik haritalarını çıkarmak, dönüştürmek ve zenginleştirmek için gereken adımları gösteren bir geliştirme ortamı özelliği taşıyor. Bulut hizmetinde dahili kaynak kod kontrolü ve farklı yaşam döngüsü aşamaları boyunca sorunsuz entegrasyon hareketleri sağlayan kurulum mimarisi gibi özellikler de var.

Kullanıcı için kolaylık

WebMethods 9.7, gerçek zamanlı kurumsal etkinliklerden çıkarılan analitik tespitlere yönelik olarak dinamik süreçler ve eylemleri destekleyen Kapalı Döngü Analitiği sunuyor. Bu işlev sayesinde kullanıcılar, süreçle ilgili dönüm noktaları, hedefler ve gerekli HSA (Hizmet Seviye Anlaşmaları) saptayabiliyor ve daha sonra da hedef/politika/kurumsal sorun odaklı KPI’ları (performans ölçekleri) tanımlayabiliyorlar. Uyarılara bağlı olarak, ihlalleri ve aykırılıkları önleyecek kutu dışı eylemler (örneğin bir tırmanma sürecinde) başlatılabiliyor ve kullanıcıların kök nedeni analizi yapabilmeleri için onları Kurumsal Konsola (Business Console) yönlendirebiliyor. Kurumsal Konsol ise bir sosyal ilişki platformuyla da bağlantılı çalışıyor ve kullanıcıların diğer süreç katılımcılarıyla kolayca iletişim ve işbirliği kurmalarını sağlıyor. webMethods 9.7, aynı zamanda, kurumların uygulamaları, işlevselliği ve süreçleri üçüncü taraf olan geliştirici ve iş ortaklarına kolayca açabilmelerini sağlayan yeni bir API-Portal ürünü de içeriyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics