Bilişim Dünyası 21 OCAK 2014 / 16:32

Bulut kapasitesinde birinci inovasyon

NetApp, "Genel Bulut Altyapısına Yönelik Depolama Sistemleri Kapasitesi" sıralamasında IDC tarafından en iyi şirket ilan edildi.

Veri depolama ve yönetimi alanında dünyanın lider şirketlerinden NetApp, uluslararası bilgi teknolojisi kuruluşu IDC tarafından genel bulut altyapısına yönelik harici sistem kapasitesi açısından, 2012'de en iyi depolama çözümü geliştiren şirket ilan edilerek sıralamada bir numaraya oturdu. Sıralama, IDC'nin yılda iki kez gerçekleştirdiği ve belirli veri kullanımları açısından kurumsal depolama sistemlerinin günümüzdeki ve gelecekteki kullanımlarını analiz eden "Depolamada Kullanıcı Talepleri Çalışması"nın (Storage User Demand Study) bir parçası olarak yapıldı.

“Anket sonuçlarımızdan da görülebileceği gibi, son kullanıcılar depolama ortamlarını genişletmek ve en iyi hale getirmek için farklı bulut depolama hizmetlerini her geçen gün daha fazla benimsemeye devam ediyor" diyen IDC Araştırma Direktörü Natalya Yezhkova sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bulut altyapılarının geliştirilmesine katkıda bulunmak, depolama sistemleri tedarikçileri için önemli bir fırsat. Fakat bu süreç ürün ve çözüm tasarımlarında, hizmet sağlayıcının geleneksel depolama mimarilerinden çok farklı olan ihtiyaçlarına yanıt verebilecek düzeyde bir inovasyon da gerektiriyor."

Her gün daha çok sayıda BT şirketi özel bulut altyapıları ile genel bulut hizmetlerini birleştirirken, NetApp Data ONTAP yazılımı da her türlü bulut kaynağı arasındaki veri depolama ve veri yönetimi operasyonları için ortak bir zemin oluşturuyor. Tüm büyük bulut işletim ortamlarını destekleyebilen NetApp, aynı zamanda hibrit bulut operasyonlarına yönelik kapsamlı bir müşteri tercih altyapısına da sahip. Şu anda dünya çapında NetApp Data ONTAP üzerine inşa edilmiş 300'den fazla bulut hizmeti bulunuyor ve 175’ten fazla bulut hizmet sağlayıcısı bundan faydalanıyor.

NetApp, Amazon Web Hizmetleri için özel depolama çözümü etrafında başlı başına bir ekosistem inşa eden ilk büyük depolama sağlayıcısıdır ve Microsoft tarafından "Özel Bulut İş Ortağı" ilan edilmiştir. Cisco ve NetApp işbirliği ile hayata geçirilen ve IDC tarafından "En İyi Entegre Altyapı Platformu" olarak seçilen FlexPod veri merkezi platformu ise, hizmet sağlayıcılar ve işletmeler için kanıtlanmış bir teknolojidir.

"NetApp, uzun süredir hizmet sağlayıcılara yönelik inovatif çözümler geliştiriyor" diyen NetApp Bulut Çözümleri Grubu Başkan Yardımcısı Phil Brotherton, IDC raporuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söylüyor: "IDC'nin genel bulut sağlayıcılar arasında ilk sıradaki konumumuzu onaylaması, yakın işbirliği içinde olduğumuz ortaklarımıza ve dünya çapındaki ileri düzey kullanıcılarımıza sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin gücünü gösteriyor."

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN