Bilişim Dünyası 13 KASIM 2014 / 10:49

Bulut Otel ile pratik yönetim şansı

Otelcilik sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, Millenicom ve Protel işbirliğiyle hayata geçirilen Bulut Otel çözümü ile otel yönetim sistemi, santral, telefon ve internet bağlantısı ihtiyaçlarını tek elden ve bulut teknolojisinin sunduğu avantajlarla karşılıyor. Bulut Otel ile oteller, başta ilk yatırım maliyetleri olmak üzere, orta ve uzun vadede maliyet avantajı sağlarken, büyüme planlarında yer alan gider kalemlerinin de önemli bir bölümünü azalıyor.

Bu sistem, yüksek yatırım maliyetleri gerektiren ve fiziksel yer teşkil eden telefon santraline, sunucu ihtiyaçlarına, kurulum ve bakım maliyetlerine gerek kalmadan aylık sabit ödemelerle sunuluyor. Bulut Otel çözümü içerisinde yer alan, dünya çapında otel yönetim sistemleri alanında lider konumda bulunan MICROS’un geliştirdiği Fidelio Web Suite ile oteller operasyonlarını detaylı şekilde yönetebiliyorlar. Fidelio Web Suite ile bütünleşik çalışan Bulut Santral ile oda görüşmelerinin Fidelio Web Suite’de ücretlendirilmesi, uyandırma servisinin sunulması, oda durum bilgisinin aktarılması gibi birçok fonksiyon da otel yönetimine sunuluyor. Bulut Otel’in santral ara yüzü sayesinde işletme yetkilileri, arama kayıtlarını raporlayabiliyor, istenilen tarih aralığı üzerinden kayıtları analiz edilebiliyorlar.

Bulut Otel ile birlikte işletmeler, kullanım sıklığına göre konuşma dakikaları satın alabiliyor. Bu sayede işletmeler, hem mevcut görüşme ihtiyaçlarını daha ekonomik şekilde karşılıyor hem de misafirlerine sunabilecekleri uygun görüşme tarifeleri ile oda telefonlarının kullanımını kolaylaştırarak, otellerinin kazançlarını arttırma imkanı sunuyor.

 

 
ETİKETLER : Millenicom
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN