Bilişim Dünyası 22 HAZİRAN 2015 / 06:52

Bulut ve mobil baskıda kolaylık

AirPrint, Google Cloud Print, Cortado Workplace ve ePrint gibi birçok uygulamayı destekleyen OKI yazıcıları aracılığıyla mobil ve bulut baskı kolayca alınabiliyor. Mobil cihazlar ile ağa bağlı, kablosuz veya web özellikli bir yazıcıya bağlanarak ya da Google Cloud Baskı ile ağ bağlantısına gerek olmadan bulut üzerinden baskı gerçekleştirilebiliyor. İşte tüm yapıda detaylar:

Google CloudPrint: OKI yazıcılar  Google Cloud Print servisi ile uyumlu çalışarak bulut baskı avantajını sunuyor. iPhone, iPad ve Android cihazlar ile uyumlu olan, akıllı telefon veya bilgisayarlar aracılığıyla baskı imkanı veren uygulamadan yararlanmayı sağlayan çok sayda Cloud Print Ready OKI yazıcısı var. Google Cloud Print ile doğrudan Google hesabından tek tıklamayla yazıcıları güvenli şekilde paylaşmak ve yazdırma işlerini yönetmek de kolay. Google Cloud Print uygulamasından yararlanmak için OKI yazıcının yazılım güncellemesi gerekebiliyor. Detaylar ise www.okieurope.com/cloud-printing/ adresinde yer alıyor.

AirPrint: OKI yazıcılarla uyumlu olan Apple Inc tarafından geliştirilen AirPrint,  iPhone, iPad veya iPod Touch gibi Apple cihazları aracılığıyla baskı yapmayı sağlıyor. Yazıcının iOS cihazı ile aynı Wi-Fi ağına bağlanması yeterli olurken, böylece baskı almak için yazılım ve sürücü indirmeye, cihaz yapılandırmaya gerek kalmıyor. AirPrint tek fonksiyonlu siyah-beyaz B serisi,  çok fonksiyonlu (MFP) siyah beyaz MB serisi ve çok fonksiyonlu renkli MC serisi OKI yazıcıları  ile kullanılabiliyor.

Cortado Workplace: OKI’nin ortaklarından olan Cortado’nun geliştirdiği  Cortado Workplace tablet, akıllı telefon, PC veya Mac ile baskı yapılmasına imkan veren bir mobil baskı uygulaması. iPhone, iPad, iPod Touch, BlackBerry, Android ve Symbian ile uyumlu olan uygulama, dosyalara istenen yerden, istenen zamanda erişme, bunları diğer cihazlara kopyalama ve basma imkanı veriyor. Cortado Workplace, OKI’nin yazıcı ve MFP portföyü ile tam uyum içinde çalışıyor.

ePrint uygulaması: ePrint; Microtech tarafından iOS ve Android cihazlar için geliştirilen bir mobil baskı uygulaması. OKI uyumlu ePrint  cihaz kütüphanesinde tutulan fotoğrafları kullanarak kart ve takvim sayfaları, uygulama için alınan notlar ve adres defterinden seçilen kişilerin bir listesi basılabiliyor. ePrint Free kullanılarak OKI yazıcının uyumluluğu denenebiliyor.

 
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics