Bilişim Dünyası 13 KASIM 2011 / 14:42

Bulutların üzerindeki yerinizi alın

Trend Micro, bulut ve güvenlik konusundaki çözümlerini tanıttığı toplantıda sivil havacılık konusunu ön plana çıkardı.

Trend Micro, bulut ve güvenlik konusunda çözümlerini tanıttığı etkinliklte sivil havacılık konusunu ön plana çıkardı.

Geçtiğimiz ay Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gerçekleştirilen VMworld 2011 Europe etkinliğinin katılımcılarından bir tanesi de güvenlik dünyasının güçlü markalarından Trend Micro’ydu. Etkinlikte sohbet etme olanağı bulduğumuz Trend Micro EMEA Bölgesi Stratejik İş Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Simon Young, bulut ve güvenlik konularının çok konuşulduğunu, ancak doğru çözümleri kullanarak bulut çözümlerinin güvenle kullanılabileceğinin altını çizdi.
Türkiye’nin bölgede çok hızlı bir büyüme gösterdiğini belirten Young, “Türkiye, bizim için olduğu kadar pek çok büyük şirket için de ilgiyle izlenen bir büyüme eğrisi gösteriyor. Bu gelişimi ve değişimi büyük bir keyifle takip ettiğimizi söyleyebilirim. Bunun dışında güvenlik ve altyapı tarafında özellikle altyapı sanallaştırması yönündeki kamu projeleri bu büyüme oranlarını destekleyen diğer etkenler. Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Orman Bakanlığı’nda yaptığımız projeler ise bizim için önemli ölçekli projeler oldu” şeklinde konuştu.
Dünyadaki altyapıların gün geçtikçe daha çevik bir hal aldığını da belirten Young, “Dünya değişiyor ve servis tabanlı, esnek BT altyapıları önem kazanıyor. Türkiye’de de durum böyle. Bizim proje yaptığımız Koç Üniversitesi ve Yapı Kredi Bankası gibi kurumlar da verdiğim bu örneklerle birebir örtüşen yapılar” dedi.
Siber güvenlik konusunun da gözden kaçırılmaması gerektiğini belirten Simon Young, Türkiye’nin bu konuda da hem dışarıdan gelecek ataklara hem de kendi içinden yurtdışına yönlenecek ataklara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Tayvan’ın ilk yirmi markası arasında Trend Micro dördüncü

VMworld 2011 Europe etkinliği sırasında Tayvan’dan keyifli bir haber geldi. Tayvan’ın Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Dış Ticaret Bürosu ile Dış Ticareti Geliştirme Konseyi-TAITRA (Taiwan External Trade Development Concil) işbirliğiyle yapılan araştırma sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre Tayvan’ın en büyük yirmi şirketi sıralandı ve bu sıralamada Trend Micro; HTC, Acer  ve Asus’un ardından kendine dördüncü sırada yer buldu.
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics