Bilişim Dünyası 09 EKİM 2013 / 14:29

Bulutta hızlı ve kapsamlı çözüm

Software AG, CIO'lara ve BT portföy yönetimi çalışanlarına hitap eden yeni ürünü Portfolios Live'ı piyasaya sürdü. PaaS çözümü Software AG Live'ın bir parçası olan Portfolios Live'ı San Francisco'daki küresel kullanıcı konferansında duyuran Software AG, yeni ürünü ile BT ortamlarında şeffaf yönetim sağlıyor.

Bulut temelli PaaS çözümlerinden Software AG Live'ın bir parçası olan ve Innovation World'de tanıtılan Portfolios Live, şirketlerin hız, kullanım kolaylığı, sosyal medya ve mobil bütünleştirme desteği gibi önemli taleplerini karşılayacak şekilde geliştirildi.

Portfolios Live, kapsamlı ve hatasız bütçesel, düzenleyici, yasal ve teknik bilgiler ışığında CIO'ların BT ortamlarını kolaylıkla yönetmesini ve dönüştürmesini kolaylaştırıyor. Böylece kurumlar, ön ödemeli yatırımlar yapmadan ve kurulum sorunları yaşamadan ilk kez BT verilerini toplamak için kullanıma hazır bir altyapıya sahip oluyorlar. Yeni çözüm, kurumların mevcut çalışma sistemleriyle doğrudan uyum sağlayabilecek önceden hazırlanmış portföy görünümleri sayesinde gelen verilerin birleştirilmesini ve değerlendirilmesini sağlıyor.

BT planlamasında kapsamlı ve hesaplanabilir yapı

Software AG'nin Teknolojiden Sorumlu Başkanı Wolfram Jost, yeni Portfolios Live ile ilgili olarak, "Bulut altyapısında bu Portfolios Live'ı barındıran bir şirket, kapsamlı bir BT planlamasına proje düzeyinde rahatlıkla başlayabilir ve gerekmesi halinde ölçeğini büyütebilir" dedi.

Portfolios Live, belirli görevler için önceden yapılandırılmış çözümleriyle kurumsal bilişim mimarlarının günlük yönetim süreçlerini de kontrol altında tutuyor. Software AG'nin yeni çözümü, bir kurumun "Sayısal İşletme"ye dönüşebilmesi için gereken iş ve BT süreçlerindeki karar alma mekanizmalarını destekliyor ve mevcut BT varlıklarını birleştirmek için kullanıcılarına en iyi uygulamaları sunuyor.
ETİKETLER : Software AG