Bilişim Dünyası 17 AĞUSTOS 2015 / 01:37

Bulutta iş; hız ve verimlilik demek

Amadeus’un açık kaynaklı yazılım şirketi Red Hat ile birlikte geliştirdiği Amadeus Bulut Hizmetleri, öncelikle turizm ve seyahat sektöründe iş yapış şekillerini değiştiriyor ve bu yeni nesil bulut hizmeti ile operasyonel süreçler sadeleşirken, şirketlerin verimliliği artıyor.

Amadeus Bulut Hizmetleri’nin, müşterilere ölçeklendirilebilirlik, çeviklik, verimlilik ve ulaşılabilirliği artırmak gibi avantajlar sunan bulut bazlı bir uygulama platformu olduğunu belirten Amadeus Ar-Ge Bölümü Başkanı Herve Couturier, yeni nesil bulut hizmetlerine her zaman sıcak baktıklarını vurguladı. Teknolojiyi müşterilerin daha yakınına taşımak, farklı iş modellerini uyumlu hale getirebilmek bulut bazlı işletim, dağıtım ve yönetim sistemlerinin avantajlarından yararlanmalarını sağlamak bu yapıda öncelikli hedef.

Amadeus Bulut Hizmetleri’nin, operasyonel yaklaşımı basitleştirirken, çoklu veri merkezi özelliği sayesinde dağıtılmış işlemci talebine cevap verebileceği üzerinde duran Couturier, şu detayları paylaştı:

“Bulut üzerinde işletim yapmak, otomatik kurtarma sunabilmemizi ve altyapı mikro yönetimini ortadan kaldırabilmeyi sağlıyor. Bu sayede tüm uygulamalarımızın yönetimi daha verimli ve etkin hale gelecek. Bu ürün, servis ve çözümlerinin ‘her zaman açık’ olmalarını sağlayarak çok daha üstün bir cevap verme yeteneği sunacak.”

 
ETİKETLER : 1034

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics