Bilişim Dünyası 25 MAYIS 2015 / 08:35

Bulutta uçtan uca kontrol imkanı

Yeni kuşak veri koruması alanında faaliyet gösteren Acronis, Acronis Backup Service (ABS) ürününü pazara sundu. Bu ürün ile lokal sistemler ya da bulut üzerine yedekleme yapılabiliyor, bir felaket durumunda bare-metal kurtarma özelliği ile aynı ya da farklı bir donanıma veri kurtarması gerçekleştirilebiliyor. ABS ile sunulan kapsamlı ve kolay yönetilebilir hizmet herhangi bir kaynaktan yedeklenen verilerin istenilen ortam ve sisteme kurtarılmasına izin vererek veri korumasında yaşanan pek çok ana soruna çözüm getiriyor. Acronis AnyData Engine ile güçlendirilen ABS, kurumların, merkezi yapıdaki web tabanlı yönetim konsolu üzerinden fiziksel, sanal, bulut ve mobil ortamlardaki verilerinin toplanması, depolanması, kurtarılması, kontrol edilmesi ve erişebilmesine imkan veriyor. Kullanım kolaylığı sunan web arayüzü de BT ekiplerinin iş yükünü azaltıyor.

Acronis Global Kanal Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Hilderbrand, ABS çözümünü kendi veri merkezleri olmayan, ancak kurumsal sınıfta veri koruması talep eden iş ortakları ve müşterileri için tasarlayıp geliştirdiklerini belirterek ekledi: “ABS ile özellikle dağıtıcı ve değer katan bayiler yaygın olarak kullanılan tüm altyapı platformlarında, hiçbir ön yatırım yapmadan bulut yedekleme ve kurtarma hizmeti sunabilecekler.”

Acronis iş ortakları, verimliliği artırmanın yanı sıra, merkezi ve uzaktan yönetilebilirliği de sağlamak üzere tasarlanan ABS ile müşterilerinin veri koruma ihtiyaçlarına hızlı çözüm getirebileceği gibi, bulut yedekleme ve kurtarma seçeneklerinden faydalanarak hizmet portföylerini genişletebilecekler.

 

 
ETİKETLER : 1023