Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2018 / 23:31

Bulutun yükselişi!

Türkiye’de yönetilen hizmetlerin benimsenme seviyesi, faydaları ve önyargıların incelenmesi amacıyla NGN ve DataCenterDynamics ortaklığında 148 üst düzey BT profesyoneli ile gerçekleştirilen anket çalışmasının sonuçları geçtiğimiz Aralık ayında açıklanmıştı. Araştırma sonuçları, BT dış kaynak ve hizmet pazarının en hızlı büyüyen segmenti olarak öne çıkan Yönetilen Hizmetler’in Türkiye’de benimsendiğini ve 1-3 yıl içinde tercih edilme oranının artacağını gösterdi. Yönetilen hizmet sağlayıcıları, şirketlerin yarısından fazlası tarafından, saha hizmetleri ve güvenlik yönetimi konularında tercih ediliyor. Ankete katılanların 3 yıl içinde almayı planladığı hizmetlerin başında BT Operasyonları, Felaket Kurtarma Merkezi ve İş Sürekliliği Hizmetleri Yönetimi, Veri Merkezi Yönetimi geliyor. NGN de Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi Star of Bosphorus ile bulut bilişime odaklanıyor.

NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer, Star of Bosphorus’ta bulut ve yönetilen hizmet çözümleri ile kurumlara yüksek performans, maliyet avantajı gibi katma değerler yarattıklarını, günlük operasyonların sorumluluğunu müşterileri adına üstlendiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Kesintisiz erişim, tesis yapısı, teknolojisi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi olan Star of Bosphorus; 16 MW toplam gücü ile 5.000 m2 beyaz alanda 2 binin üzerinde standart kabinetin işletimini Tier III Tasarım ve tesis standartlarında gerçekleştiriyor. Türkiye’de ilk ve dünyada sayılı, deprem riskini azaltmaya yönelik tasarlanmış yapısal sismik izolasyonu ile Star of Bosphorus’ta müşterilerimize operatör bağımsız yapı sayesinde, istenilen operatörden hizmet alabilme esnekliği sunuyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics