Bilişim Dünyası 03 OCAK 2014 / 11:40

Bump daha derin çalışacak

Google Bump ve Flock uygulamalarını kapattı. Kullanıcıların verilerinin yedeklenmesi 1 ay sürecek.

Temaslı dosya aktarım uygulamalarından Bump yıl sonunda kapatıldı.  Google, iOS ve Android platformlarında Wi-Fi ile paylaşım sağlayan Bump'un yıl sonunda kapatılmasının yanısıra, çekilen fotoğrafların bir havuzda toplanması için geliştirilen Flock uygulamasından da desteğini çekti.

Yedeklemeler 1 ay sürecek

Bump'un Kurucu ve  CEO'su David Lieb geçtiğimi Eylül ayında kurulan Bump ve Flock uygulamalarının kapatıldığını ve kullanıcıların verilerinin silineceğini açıkladı. Kullanıcıların verileri bir ay içinde yedekleneceğini ifade etti ve Flock ya da Bump'tan gelecek mailleri kabul etmelerini ve fotoğraf, video ve bağlantı gibi verilerini yedeklemelerini önerdi.Lieb, kullanıcılarına tüm destekleri için teşekkür ederken,  Google'a daha derin çalışmalar içinde olduklarını da ifade etti.  Bump'un resmi blogunda, kullanıcılar, yorumlarında Bump uygulamasının sona ermesinden üzgün olduklarını ifade ediyor. Flock uygulamasının resmi sitesinde henüz kapatıldığına dair bir açıklama yer almıyor.

Google'la daha derin çalışmalar

Kullanıcıların, fotoğraf dosyalarını sosyal ağlardan bağımsız olarak , pratik şekilde paylaşmasında izin  veren uygulamanın sahibi  olan Bump şirketi, Google'la daha derin çalışmalar yapacak. Bu çalışmalar; tamamen yeni uygulamalar geliştirmek anlamına gelebileceği gibi; veri aktarımı uygulamasının farklı bir yöne kaydırılması, sınırlandırılması ya da bu taleplerin daha verimli değerlendirilmesi gibi çalışmalar gerçekleştirilebilir.
ETİKETLER : bump david lieb flock Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN