Bilişim Dünyası 04 NİSAN 2010 / 18:00

BusinessObjects için ikinci buluşma

SAP, etkinlikler zincirinin önemli bir parçası olan ve bu yıl ikinci kez düzenlenen BusinessObjects Forum’u farklı sektörlerden şirket temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi. 26 Mart tarihinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, SAP ve iş ortakları katlılımcılarla buluştu.
Etkinlik için Türkiye’ye gelen SAP BusinessObjects Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliott etkinliği ve yerel pazarı değerlendirdi. SAP BusinessObjects Forum’un amacının katılımcılara markayla ilgili yeni gelişmeleri aktarmak olduğunu belirten Elliott, sözlerini şöyle dürdürdü: “Yeni ürün portföyümüz, gerçekleştirdiğimiz inovatif çalışmalar ve çözümlerin müşteri tarafında nasıl kullanıldığına dair örnekleri bu etkinlik kapsamında iş ortaklarımızla paylaşıyoruz. Etkinliğin ikincisini gerçekleştiriyoruz ve bu yıl katılımcı sayısında geçen yıla oranla ciddi artış söz konusu. Geçen yıl gerçekleşen etkinliğimizde SAP ve BusinessObjects markalarının bir araya gelişi ve nasıl bütünleşecekleri konularına yoğunlaşmıştık. Bu yıl ise odaklandığımız ana konu inovasyon.”
Geçtiğimiz yılın ekonomik süreç dolayısıyla pazar için çok parlak olmadığını hatırlatan Elliott, buna karşın iş zekâsına olan ilginin artış gösterdiğinin altını çizdi ve ekledi: “İş zekâsı CIO’ların gündeminde öncelikli konular arasında yerini alıyor.”
Hızlı büyüyen bir pazar olarak Türkiye’nin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Elliott, bunun iki nedeni olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “KOBİ’ler için kolay ve ulaşılabilir çözümler üretmeye eğiliyoruz. Türkiye ekonomisinde KOBİ’ler önemli bir yere sahip. Diğer yandan Türkiye hızlı büyüme eğilimi içinde olan bir bölgenin parçası.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics