Bilişim Dünyası 18 HAZİRAN 2016 / 10:21

Bütünleşik iş sürekliliği için Clonera

Clonera, kurumların felaket kurtarma yatırımları yapmaktan kurtaran yeni hizmetini tanıttı.
Bilgi teknolojileri sektöründe Bütünleşik İş Sürekliliği, Yönetilen Hizmetler ve Profesyonel Hizmetler alanlarında kurumların ihtiyaçlarına cevap veren Clonera, Türkiye pazarına girdi.
Kurumların iş sürekliliği, felaket kurtarma, network, güvenlik, altyapı  alanlarındaki BT süreçlerini yöneten Clonera, bu alanlardaki prosedürlerin, senaryoların, stratejilerin ve testlerin bütüncül olarak konusunun uzmanı tek bir kaynaktan yönetilmesini sağlıyor.
Bir bütünleşik iş sürekliliği çözümü olan ve felaket anında sistemlerin erişilebilir olmasını sağlayan Clonera hakkında bilgi veren Clonera Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Evren Ballı, iş sürekliliğinin değerinin ancak gerektiği zaman anlaşılan bir kavram olduğunun altını çizerek, ”Özellikle Türkiye’deki şirketler felaket kurtarma yatırımları yapmak zorundalar. Bu artık büyük bir ihtiyaç olmuştur.  Biz bu ihtiyacı yüzde 100 Türk sermayesi ile karşılayan bir yapılanmaya gittik” dedi.
Kurumların dijital felaketlerden korkmaması gerektiğini söyleyen Ballı, “Uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz Clonera sayesinde, meydana gelebilecek dijital felaketler sonrasında işler, lokasyondan bağımsız olarak sürdürülebilecek. Clonera, prestij, zaman ve para kaybının önüne geçiyor. Biz Türkiye’nin işi durmasın diyerek yola çıktık. Kullanıcılar Clonera ile uluslararası standartlarda servis veren bir felaket kurtarma merkezine sahip olacaklar” diye konuştu.
Clonera ile büyük çaplı masraflar yapmadan tüm sistemlerin klonlanabileceğini kaydeden Ballı, piyasaya sundukları yeni sistem hakkında şu bilgileri verdi;
“Dijitalleşen şirketlerin hepsi klonlamaya ihtiyaç duyacaktır. Nasıl bir otomobil sigortalanıyorsa şirketler de dijital felaketlere karşı bilgi birikimlerini güvence altına almak için bir nevi sigorta yaptırmak zorundalar. Oluşabilecek bu ve benzeri felaket durumlarına karşı günde 3 dolarlık bir ücret karşılığında bu hizmet sağlanabilecek. Clonera; kullanım kolaylığı, güvenlik, hızlı devreye alma gibi  özellikleri ile de fark yaratacak.  Clonera sayesinde kişisel kullanıcılar ve kurumsal firmalar; altyapı, veri merkezi, insan kaynağı, güvenlik yöneticisi, süreç danışmanı, 7x24 Mühendislik Operasyon ekibi gibi maliyetlerinden kurtulacaklar.”
Clonera, kurumların yanı sıra bireysel kullanıcıların verilerini de anlık olarak klonlayarak verilere uzaktan ulaşım imkânı veriyor. Bu çözüm, hem kurumların çalışanlarına hem de bireysel kullanıcılara tek lisansla telefon, tablet, PC’lerin klonlanması avantajını sunuyor.
Veri kaybı veya bozulması, sistem arızaları, doğal afet, hırsızlık ve siber saldırılar başta olmak üzere tüm felaketlere karşı geliştirilen Clonera, iş ihtiyaçlarına, verilen servisin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine paralel olarak farklı hizmet paketleriyle sunuluyor.
Kullanılan teknolojiyle veri kayıplarının, internet hızına bağlı olarak sıfıra kadar düştüğünü kaydeden Evren Ballı, “Haftanın 7 günü 24 saat çağrılara ve e-postalara yanıt verecek olan destek hizmeti birimini arayanlar, dakikalar içinde mühendislere ulaşabilecekler.   Clonera ayrıca ISO 27031 danışmanlığı hizmeti ile kurumların bilişim departmanlarına bu standardın kılavuzluğunda iş sürekliliğini sağlamaları konusunda da destek veriyor” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics