Bilişim Dünyası 25 MART 2014 / 11:34

Büyük Veri ve Analitik Oracle'ın Zirvesi'nde

Oracle Büyük Veri Ve Analitik Zirvesi 25 Mart Salı günü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştiriliyor. Büyük veri alanında uzmanların buluştuğu ve yaratıcı kullanımların paylaşıldığı etkinliğin açılış konuşmasını Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan yaptı.

İş’te büyük veri konuşmasını Oracle Büyük Veri Çözümleri Takım Lideri Luis Campos gerçekleştirdi. Campos, yaptığı sunumda başarılı büyük veri uygulamalarına örnekler üzerinden, büyük verinin kullanıldığı alanlara ve yaratıcı uygulamalardan bahsetti.

Karar vermede veri ve analitiğin önemi paneli Tanı İletişim Genel Müdürü Engin Oytaç, Türkiye İş Bankası Yönetim Raporlaması İç Muhasebe Bölüm Müdürü Kemal Saç ve Hürriyet Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Stratejik Planlama Grup Koordinatörü Özlem Kutluay'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yayın, finans ve pazarlama alanlarında büyük verinin kullanımından bahseden profesyoneller,eş zamanlı veri kullanımının sektörlerindeki katkısını anlattı.

Büyük Veri Analitik Zirvesi'nin ikinci oturumunda  mCentric CEO'su  Kevin Stephen Daly "Büyük veri müşteri başarı hikayeleri  sunumu yer alıyor.  Exalytics'nin programında; kredi kayıt bürosunda  OBI ile raporlama, Exalytics ile gerçek zamanlı analitik ve bütçe performans yönetimi, Oracle teknolojileri ile konum bazlı pazarlama çalışmaları ve yeni analitik yaklaşımlar  başlıklı sunumlar bulunuyor.

JAVA 8'i duyurdu

Oracle bugün Java teknolojisinin en önemli sürümünden biri olan Java 8 için web yayını ile tanıtımını yapıyor. Bu yayında Oracle, Java Platform, Standard Edition 8 (Java SE 8), Java Platform Micro Edition 8 (Java ME 8) ve Oracle’ın Java Embedded ürünlerinin ilgili sürümlerini duyuruyor. Web yayınında, oracle Java geliştiricileri ve sektör liderleri bu yeni ürünün önemli özelliklerinden bahsediyor. Ek olarak Java SE 8, Java ME 8, “Java Embeded” ve “Internet of Things” ile ilgili olarak 30’u aşkın teknik video “on demand” izlenebiliyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics