Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2013 / 13:21

Büyük veride yatan fayda

HP kurumların büyük verinin getirilerinden yararlanması için, HAVEn büyük veri analiz platformunu duyurdu. HP’nin analiz yazılımları, donanım ve hizmetlerinden yararlanan platform, büyük veri uyumlu gelecek kuşak analiz uygulamaları ve çözümleri geliştiriyor.

“HAVEn ile büyük veriye farklı bir yaklaşım ve bütünleşik bakış açısı getiriyor, büyük veriyi kurumlara rekabet avantajı sağlayacak en önemli araçlardan biri haline getiriyoruz” diyen HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan, büyük verinin, organizasyonların harici ve dahili bütün bilgi kaynaklarından gerçek zamanlı olarak yararlanmasını sağladığına işaret etti. Bu da karar sürecini büyük ölçüde hızlandırarak, müşterilerle topluma hizmet etmek için farklı ve yenilikçi yollar bulmayı kolaylaştırıyor.

 

HP Autonomy, HP Vertica, HP ArcSight ve HP Operations Management gibi teknolojileri kapsayan HAVEn ile Hadoop gibi sektör standardı çözümleri tek platformda birleştiren HP, kurumlarla iş ortaklarına birçok avantaj sunuyor. Kapsamlı analiz araçlarını destekleyen açık mimari ile marka bağımlılığından kurtulma, çoklu sanallaştırma teknolojileri desteğiyle yatırımları koruma, üst düzeyde optimize edilmiş donanım çözümleriyle yatırım getirisini hızlandırma bunların ilk akla gelenleri.

Analizden eyleme tam analitik

HAVEn platformunda çalışan ilk bütünleşik büyük veri analiz çözümü HP Operasyonel Analiz, BT operasyonlarının tüm yanlarıyla analiz edilmesini ve organizasyonların hizmette kalite ilkesini uygulamasını sağlıyor. Bu çözüm, kurumların HP ArcSight Logger ile HP Business Service Management gibi farklı HP ürünlerinden ve üçüncü taraf kaynaklardan gelen büyük çaplı BT operasyonel veri akışını işlemesine, yönetmesine ve analiz etmesine imkan tanıyor.

HP Kurumsal Hizmetler ise, şirketlerin müşterinin dikkatini çekerek pazar fırsatlarına daha hızlı cevap verebilmesine yardımcı olmak için HP Eyleme Dönük Analiz Hizmetleri’ni duyurdu. Bu çözümler kurumların analiz sistemlerinden yararlanarak büyük veride saklı bilgilerden yararlanması sağlıyor ve müşteri satış, satın alma, tedarik zinciri ile stok operasyonları gibi temel organizasyonel süreçleri sadeleştiriyor.

HP Teknoloji Hizmetleri, kurumların büyük veri çözümlerini gecikmeden ve başarıyla kurabilmesi için Büyük Veri Danışmanlık Uygulamalarını da genişletti. HP böylece şirketlere optimum BT altyapı performansı sağlıyor ve artan büyük veri talebini yeni çözümlerle destekliyor. Bunların arasında BT Strateji ve Mimarisi, Sistem Altyapısı ve Koruma Hizmetleri yer alıyor. Söz konusu hizmetler, şirketlerin BT Altyapısını organizasyonel hedeflere uyarlayarak sektör standartları ve yasal düzenlemelerle uyumlu olmasını sağlıyor. Büyük veri yol haritası için sunulan iki yeni ürün de HP Vertica Topluluk Sürümü ve HP Autonomy Eski Veri Temizleme bilgi yönetimi çözümü.
ETİKETLER : HP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics