Bilişim Dünyası 09 HAZİRAN 2016 / 10:50

Büyük veriye erişimde Datameer kolaylığı

Datameer,  son olarak Yapı Kredi Bankası ile bir iş ortaklığına imza attı. Datameer’in çözümü, işlenmemiş verinin “sürükle-bırak” işlemini haftalar mertebesine düşürüyor. Büyük veri konusunda kurumlara entegrasyon, hazırlık/analiz, görüntüleme ve kullanıma hazır hale getirme safhaları güvenli çözümlerle iç görülere ulaşılabiliyor. Datameer Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:
“Datameer, şirketlerin büyük veri analiziyle başlayan zorlu yolculuklarını hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı hedeflerken, sağladığı araçlarla istenildiği an büyük veriye erişim ve analiz imkanı sunuyor. Datameer, aynı zamanda karmaşık noktaların yorumlanmasını ve içerik madenciliğini kolaylaştıran araçlarla bir veri analitiği ve veri izleme imkanı sağlıyor. Datameer’in Türkiye’deki yeni iş ortağı Yapı Kredi Bankası, sunulan çözümlerle veri hazırlama hızını yüzde 50 oranında artırdı ve veri işlemcilerinin veriye erişme sürelerini yüzde 98 oranında azalttı.”
ETİKETLER : Datameer Veri Erişimi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN