Bilişim Dünyası 15 NİSAN 2011 / 21:09

Büyümede Türkiye’nin payı çok büyük olacak

Logitech Avrupa Başkanı ve Ürünler İdari Başkan Yardımcısı Junien Labrousse: ”Türkiye bizim için anahtar pazarlardan biri.”

Logitech, geniş ve kapsamlı bir ürün portföyüyle müşterilerine ulaşan bir şirket. Şirketin ürün portföyünde bilgisayar tabanlı kontrol cihazlarından etkileşimli eğlence ürünlerine, ses ürünlerinden dizüstü kullanıcılar için aksesuvarlara kadar sayısız ürün grubu var. Logitech’in Avrupa Başkanı ve Ürünler İdari Başkan Yardımcısı Junien Labrousse, geçtiğimiz haftalar içinde İstanbul’daydı. Labrousse şirketin Avrupa Başkanlığını yürütürken aynı zamanda dünya çapında ürünlerin geliştirme tarafında da sorumlu konumunda. Labrousse ile Avrupa ve Türkiye pazarlarını konuştuk, şirketin önümüzdeki dönemdeki stratejisini değerlendirdik.
Tarihsel olarak her zaman Avrupa’nın Logitech için hep en önemli bölge olageldiğini anlatan Labrousse bu bölgedeki marka güçlerinin çok yüksek olduğunu ama Avrupa’yı iki ana başlıkta değerlendirmek gerektiğini ifade etti. Labrousse şunları söyledi: “Batı Avrupa’da bulunan pazarlar daha doymuş pazarlar. Doğu tarafında ise gelişmekte olan ülkeleri görüyoruz. Logitech için geleneksel olarak en güçlü olunan ülkeler İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerdir. Diğer yandan ise Türkiye ve Rusya’nın başını çektiği gelişen ülkeler var. Gelişmekte olan ülkelerde pazar hacimleri daha düşük. PC satışları daha az ama bir yandan bu bölgeler büyük potansiyeli de içinde taşıyor. Bu bölgelerde pazar payımızı artırmak, ürün portföylerimizi genişletmek istiyoruz.”

Türkiye’de güzel gelişmeler oluyor
Türkiye’nin kendileri için anahtar pazarlardan biri olduğunu belirten Labrousse, önümüzdeki dönemdeki büyümelerinde Türkiye’nin payının çok büyük olacağını dile getirdi. “Türkiye ekibimiz burada önemli işler yapıyor” diyen Labrousse, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye organizasyonunda 8 kişiye ulaşıldı. Türkiye’de güzel gelişmeler görüyoruz. Organizasyon büyürken insan kaynaklarına ciddi yatırımlar yapıldı. Sağlıklı şekilde büyümek istiyoruz. Pazar paylarında iyi bir orana ulaştık ama Türkiye pazarında daha da fazlasını yapabileceğimize inanıyoruz.”

Kablosuz ürünler ve güç yönetimi
Logitech son dönemde çeşitli yeni ürün ve platformlarla gündeme gelmişti. ABD’de Google TV’nin sunumunu yaptıklarını, hızla büyüyen bir alanın da video konferans ekranı tarafı olduğunu söyleyen Labrousse, sürekli daha çok sayıda ürünlerinin kablosuz hale geldiğine değindi. Labrousse, “Önemli diğer bir konu, power management yani güç yönetimi. Güneş enerjiisiyle çalışan klavyeler çevreci yönüyle sektörde ilgi uyandırdı. Oyun pazarı da gelişiyor. Bu alana yönelik ürünlerimizin ve çözümlerimizin sayısı artıyor. Genelde ürün yelpazemiz çok geniş. Bazı ürünleri bu sene pazarda deneyip gelecek sene o kategorilerde çok ciddi oranlarda büyümeyi hedefliyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics