Bilişim Dünyası 19 MART 2013 / 11:00

Büyümenin anahtarı girişimcilik

2013 yılında beş projeye yatırım hedefi ile yola çıkan BIC Angel Investments girişimciler ile buluşmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğe kayıt olan girişimciler projelerini kendilerine ayrılan süre içerisinde tanıtma imkânı buluyorlar. Etkinliğe katılım için https://urbanstationbicangels.eventbrite.com adresinden kayıt olunması gerekiyor. Tüm gelişmekte olan piyasalarda olduğu gibi Türkiye için sürdürülebilir büyümenin anahtarının etkin girişimcilik olduğunu söyleyen BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, bu konuda sadece Türkiye pazarında değil, küresel alanda etki yaratmak için cesaret, vizyon ve beceriye sahip Türk girişimcilere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Behrendt, BIC Angel Investments olarak finansman sağlamanın yanında, girişimcilere ihtiyaç duydukları noktalarda yazılım ve mobil uygulama geliştirme, sayısal pazarlama, sosyal medya yönetimi uluslararası standartlarda muhasebe, pazar araştırması, mentorluk ve yönetim danışmanlığı gibi hizmetleri de sunarak hızlı ve sağlıklı büyümelerine, yapılandırılmalarına katkıda bulunacaklarının altını çizdi. Bu şekilde girişimlerin, kurumsal firmaların büyük bütçelerle aldığı profesyonel hizmetlere yatırımın bir parçası olarak sahip olabileceğini belirtti.

Yüksek büyüme gösteren ekonomilerde yeni bir işin kurulabilmesi için gereken sürenin ortalama 43 gün olduğunu söyleyen Behrendt, son dönemlerde yapılan yapısal düzenlemeler ile Türkiye’de bu sürenin 6 güne indiğine de dikkat çekti.
YORUMLAR
nazmiye bark 19 MART 2013 / 16:24 0 0
adana dan merhabalar bu tür dayanışmaların olması beni mutlu etti saygılarımla

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics