Bilişim Dünyası 26 MAYIS 2014 / 08:07

Büyümeye paralel iş ortağı ve müşteri sayısı da artıyor

 

Modern veri merkezleri için yazılımlar sağlayan Veeam Software, dünya ve Türkiye’deki planlarını paylaştığı bir toplantı düzenledi. 14 Mayıs Çarşamba günü Edition Otel’deki toplantının açılış konuşmasında söz alan Güney EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Olivier Robinne, şirket ve faaliyetleri hakkında bilgi paylaştı. Veri yönetimi, korunması, yedeklenmesi odaklı çalışmalarla 8 yıllık bir şirket olduklarını söyleyen Robinne, yazılımlarını da sanallaştırmanın gelişimine paralel olarak geliştirdiklerine dikkat çekti. “O dönemde sanallaştırmaya fazla inanan yoktu, ama biz hep inandık” diyen Robinne, geçen yılın aynı dönemine göre Türkiye pazarında ilk çeyrekte yüzde 89 büyüdüklerini vurguladı.
Türkiye pazarında iki dağıtıcı ve çok sayıda iş ortağı ile çalışan Veeam’in Türkiye pazarında 300 iş ortağı var. Bunların da yarısı Robinne’in tabiriyle proje yapan, aktif iş ortağı. Bunların sayısında da geçen yıla kıyasla artış söz konusu. Robinne bu artışın gerekçesini, “Türkiye büyük bir ülke ve KOBİ çok. Bu nedenle iş ortağı sayımız sürekli artıyor” sözleri ile özetledi.

Ankara’da da varız
2009 yılında Türkiye operasyonuna başlayan, bin 500’ün üzerinde müşterisi olan Veeam, operatörler, bankalar, üniversiteler gibi müşterilere hizmet veriyor. Yazılımlarla orta ve büyük ölçekli şirketler hedeflenirken, kamu kanadında üniversiteler müşteriler arasında. Gelecek 3 yılda Türkiye’ye yatırımların süreceğini, EMEA iş ortakları toplantısını da 15-16 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlediklerini hatırlatarak, “Türkiye bizim için önemli bir pazar” diyen Robinne ekledi: “Türkiye’deki insan kaynağımızı sürekli büyütüyoruz. Gelecek üç yılda gelirimizi de ikiye katlayacağımıza inanıyoruz. Kamu odaklı çalışmaları geliştirmek adına Ankara’da da istihdam yaptık.”
KOBİ odaklı çalışmalar yeni iş ortaklıklarını beraberinde getirirken, bir tarafta da kamu sektörü ve büyük ölçekli şirketler hedefte. Tüm bu yapıda gelişim için iş ortakları eğitim alarak VMCE (Veeam Certified Engineer) sertifikası ediniyor. VMware ve Microsoft’un önemli iş ortakları olduğunu, ayrıca HP, NetApp, bir ay önce de Cisco ile işbirliğinin başladığını söyleyen Robinne’e göre, modern veri merkezi için bunlar önemli stratejik iş ortakları. Bu ağı sürekli geliştireceklerini vurgulayan Robinne, “Türkiye pazarında kanal ve iş ortağı ağımızı büyüteceğiz” dedi.

 
ETİKETLER : Sayı:973

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics