Bilişim Dünyası 25 MART 2014 / 10:44

BYOD'da güvenlik endişesi

Avrupa’da BYOD eğiliminin son durumunu açıklayan “Oracle Avrupa BYOD İndeks Raporu”(1) yayınlandı. “Oracle Avrupa BYOD İndeksi”nin duyurusu öncesinde, Avrupa’da 700 şirkette BYOD (Bring Your Own Device) konusunda araştırma yapıldı. Cihazlarda bulunan işle ilgili veriler, kullanıcı detayları ve uygulamaların güvenliği nedeniyle BYOD uygulamasına karşı endişeler olduğu gözlemlendi. 

Günümüzde var olan çözümler ile kurumsal ve şahsi cihazlarda gelişmiş güvenlik kontrollerinin kullanılması imkânı sunuluyor. Firmalar kurumsal ve şahsi veriyi ayırmak koşuluyla, şahsi cihazlardan kurumsal erişim sağlama imkânı verebiliyor ve güvenli kurumsal uygulama erişimi sağlanabiliyor. BYOD uygulaması olan şirketlerde, kullanmayan şirketlere nazaran, BT maliyetlerinde azalma ve kullanıcı veriminde artış görüldü.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN