Bilişim Dünyası 16 NİSAN 2011 / 01:11

CA Türkiye’de yeni devir başladı

Türkiye yapılanmasını hızlandıran CA Türkiye’de ülke müdürlüğü görevi Nisan ayı itibariyle resmen İlkem Özar’ın oldu.

Yeni yapılanmayla birlikte Ankara organizasyonunu güçlendireceklerini ifade eden İlkem Özar, Ankara ofisinin 2011 sonuna kadar 5-6 kişilik bir insan kaynağına sahip olacaklarının altını çizdi. Türkiye dışında altı Türk Cumhuriyetini de yönetecekleri bilgisini veren Özar, “Ülkemiz gelişen EMEA bölgesinde geçen yıl gösterdiği büyüme oranlarıyla en yüksek rakamları yakaladı. Bu büyümeyi de geçtiğimiz Nisan ayı başında başlattığımız doğrudan satış modelimizle yakaladık. Ayrıca ekibimizi her biri 15 yıl ve üzerinde sektör deneyimi bulunan yeni
ekip arkadaşlarıyla güçlendirdik. Bu da başarımızı doğrudan etkileyen en önemli faktörlerden biri oldu. Buna ek olarak, Ankara ofisimizi de yeniden faaliyete geçirerek burada yapacağımız çalışmalara da hız kazandırdık; zaten 2011 içinde yine buradaki ekibimizi de genişleteceğiz. Önümüzdeki dönemde bu güçlü ekiple, hedeflerimizi daha da yükselterek çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.
Ankara dışında İstanbul’un da çok önemli olduğunu belirten Özar, “Burada oturmuş bir müşteri profili var. Özellikle son dönemin gündemdeki en önemli konusu bulut, İstanbul’daki müşteriler tarafında tam olarak anlaşılmaya başlandı. Bu konuda önümüzdeki yıldan itibaren projelerimizi duyurmaya başlayacağız. Ayrıca bulutu yönetmek önem kazanacak, özellikle güvenlik ve kontrat yönetimi tarafı çok hızlı ilerleme kaydedecek. Öte yandan kendi BT yatırımı olan büyük şirketlerin genel buluta daha geç geçeceklerini ve özel bulutlarında kalacaklarını düşünüyorum. Daha küçük ölçekli şirketler genel buluta daha çabuk uyum sağlarlar  ki bu da işin doğasında var” şeklinde görüş belirtti.
İlkem Özar, Nisan ayıyla birlikte başlayan yeni mali yılları hakkında ise şunları söyledi:
“2010 beklentilerimizin üzerinde büyüdüğümüz bir yıl oldu. 2011 yılını planlarken bunları da göz önünde bulundurduk. 2011 yılında farklı iş modellerine şahit olacağımızı düşünüyorum.  Gündemde olan konular paralelinde dünya çapında başarılı olan CA projelerinin ülkemize yansıması da olabilir. Özellikle kontrat yönetiminde birçok proje kazandık ve bunların yansımalarını önümüzdeki yıl göreceğiz.”

Ilkem_Ozarİlkem Özar kimdir?

1970 yılında Venezuela’da doğan İlkem Özar, üstün dereceyle mezun olduğu TED Ankara Koleji’nden sonra üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Saudi American Bankası’nda başladı. 1995 yılında Unilever Yiyecek Bölümü’nde Ürün Müdürü olarak lokomotif marka Komili’nin zeytinyağı ve mısırözü ürünlerinin tüm marka ve pazarlama çalışmalarını yaptı. 1998 yılında BT sektörüne transfer olan Özar, 2005 yılına kadar Microsoft Türkiye’de finans ve üretim sektörüne yönelik çözümlerin satış çalışmalarını yürüttü. 2005-2009 yılları arasında yine Microsoft Türkiye’de Finansal Hizmetler Endüstri Satış Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2009-2010 arasındaysa Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Kurumsal Pazarlama Müdürü göreviyle 79 ülkenin yer aldığı bölgedeki satış ve pazarlama çalışmalarına yönelik yeni plan, strateji ve projeler geliştirdi.
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics