Bilişim Dünyası 29 NİSAN 2013 / 08:10

CA World’de SaaS heyecanı

Son dönemde 18 ayda bir gerçekleştirilen ve CA Technologies’in dünya çapındaki iş ortakları ile basını bir araya getiren en büyük etkinliği CA World’13, 21-24 Nisan tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştirildi. Beş binin üzerinde davetli ve katılımcıyı ağırlayan CA World’13, şirketin yeni CEO’su Mike Gregoire’un açılış konuşmasıyla başladı. İkinci günde Virgin Group’un kurucusu Sir Richard Branson’ın konuşmasıyla renklenen etkinliğin ana teması ise “Go Big. IT with impact-BT’nin etkisiyle büyük hareket et” oldu. Paralel oturumlarda CA Technologies tarafından önem verilen konuların konulduğu etkinliğe Türkiye’den de CA Technologes’in birçok iş ortağı katılım gösterdi.
Etkinliğin açılış konuşmasında artık teknolojinin şirketlerin para kazanmasına yönelik en önemli değer olduğunun altını çizen Mike Gregoire, “Buradan hareketle CIO’lar CEO’larla çok yakın bir şekilde çalışmalı ve tüm planları BT üzerine oturtmalılar. Bize göre başarıya giden en kritik yol bu” dedi.
SaaS (Software as a Service-Hizmet için yazılım) kavramının geleceğin teknolojilerinde çok belirleyici olacağını da belirten Gregoire, “Gelecekte dört ana kavram öne çıkacak. Bunlar; Geliştirme Operasyonları, Mobilite, Büyük Veri ve SaaS olacak. SaaS, kurumsal uygulamalar tarafında çok büyük önem taşıyor. Bu yüzden gelecekte belirleyici rol oynayacak” şeklinde konuştu.

BT olmadan büyüme olmaz
Şirketlerin büyümesindeki ana hedefin BT ve BT kullanımı olduğu mesajı üzerinde duran Mike Gregoire, “Bu yılki CA World’de katılımcılara bu yönde bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Günümüzde şirketlerin BT ürünlerine çok hızlı ulaşıp kullanmaya başlamaları da gerekiyor. Mobil kavramın geliştiği bu dönemde mobil taraftaki ürünlerimizi de güvenlikten içeriğe kadar katılımcılarla paylaşıyoruz” dedi.
Şirketlere inovasyon yolunda önderlik ettiklerini de belirten Gregoire, sözlerini şöyle noktaladı:
“İnovasyon yapmayan şirketlerin günümüz ekonomik şartlarında başarılı olabilmesi neredeyse imkânsız. Biz de şirket olarak size uçtan uca çözümlerimizle inovasyon yolculuğunuzda eşlik etmek istiyoruz. Birlikte çalışarak ekonominin ve şirketlerin yeni ekonomiye yönelik dönüşümlerinde bir adım önde olmayı da planlıyoruz.”

Richard bizi uzaya götür!

CA World13’ün en renkli katılımcısı kuşkusuz Virgin Group’un kurucusu Sir Richard Branson oldu. Etkinliğin misafir konuşmacısı olan Branson, iş hayatında büyük düşünmek gerektiğini, bu bağlamda hep hayaller kurduğunu ve kurduğu bu hayaller sonrasında işlerinde başarılı olduğunu söyledi. Virgin Group müzikten sivil havacılığa, tren taşımacılığından mobil telekomünikasyona kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde barındırıyor. Hedeflerinin insanları uzaya taşımak olduğunu da belirten Branson, hazırlıklara başladıkları müjdesini verdi ve bu alandaki çalışmalara dair güncel bilgileri CA World katılımcılarıyla paylaştı.
ETİKETLER : Sayı:919

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics