Bilişim Dünyası 16 NİSAN 2011 / 01:13

Çağrı merkezi yatırımına kira ödeyerek sahip olma fırsatı

Alcatel- Lucent’in Türkiye-Azerbaycan dağıtıcısı İTS İletişim Teknolojileri çağrı merkezi yatırımı yapmak isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor. Çağrı merkezi yatırımı planlayan şirketler, İTS kiralama yöntemi sayesinde, bir kalemde yatırım yapmak yerine, belirleyecekleri sürede kira ödeyerek ekonomik şekilde çağrı merkezi teknolojisi yatırımına sahip olabilecek.
Çağrı merkezlerine yönelik, yazılım, kurulum ve eğitimin yanı sıra kiralama hizmeti de sunduklarını kaydeden İTS Genel Müdürü Emre Önder,
“Şirket olarak bir çağrı merkezine ilişkin, yazılımını, kurulumunu ve eğitimini veriyoruz. Aynı zamanda, bir kalemde yatırım yapmak istemeyen girişimciler için de, çağrı merkezi teknolojisini kiralıyoruz. Girişimciler, kullandıkları çağrı merkezleri için belirleyecekleri sürede kira ödüyorlar ve ardından teknolojik yatırım, şirketin oluyor” dedi.
Önder, bu yıl çağrı merkezleri yatırımının yüzde 40 ile 50 arasında büyüme göstereceğini söyledi. Önder, şunları söyledi:
“Dünya genelinde, çağrı merkezleri pazarı 340 milyar dolara ulaştı ve 150 bine yakın çağrı merkezinde 10 milyonun üzerinde kişi çalışıyor. Türkiye’de ise, bine yakın çağrı merkezinde 40 bine yakın kişi çalışıyor ve pazarın büyüklüğü 1 milyar doları buldu. Nitekim, müşteri memnuniyeti, tüketici hakları gibi konular göz önüne alındığında, çağrı merkezlerine olacak talep, hem ülkemizde, hem dünyada artarak devam edecektir. Özetle çağrı merkezi uygulaması; bankacılık, finans, sağlık, turizm, medya, ulaşım, dağıtım, endüstri, ticaret, bilgi teknolojileri, tüketim malzemeleri gibi birçok sektörü kapsamakta ve pazar payı yükseliş eğiliminde”
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics