Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Çağrı merkezleri yurtdışındaki fırsat ve potansiyeli de araştırıyor

EMEA bölgesinde öne çıkmayı hedefleyen AssisTT, yurtdışındaki fırsatları ve potansiyeli araştırıyor.

Sektöründe EMEA bölgesinin önde gelen kuruluşları arasına girmeyi hedefleyen AssisTT, bir yandan da yurtdışındaki fırsatları ve potansiyeli araştırıyor. Şirketin gelecek dönemlerdeki gündem maddeleri arasında yurtdışında veya yurtdışı için hizmet vermek var.
Temmuz başında Erzincan lokasyonunun açılış törenini gerçekleştiren AssisTT’in Genel Müdürü Adil Zembat ile şirketin önümüzdeki dönemdeki hedefleri üstüne konuşurken, Zembat’tan sektörle ilgili değerlendirmelerini de aldık. Geçen yıl ve bu yılın 2010’un AssisTT için büyüme ve gelişme senesi olduğunu anlatan Zembat, krize rağmen 2 misli oranında büyüyerek yaklaşık 3 bin 850 kişiye istihdam sağlayan bir şirket haline geldiklerini belirtti. İstanbul, Ankara, Erzincan ve Erzurum’da toplam beş noktada sektörlerinin öncü markalarına hizmet verdiklerine değinen Zembat, “Hedefimiz en büyük müşteri memnuniyet merkezi olmak, EMEA bölgesinde sektörümüzde faaliyet gösteren ilk on kuruluş arasına girmek. Bu hedefimize ulaşmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yurtdışındaki fırsatlar ve potansiyeli araştırıyoruz. Gelecek dönemlerde yurtdışında ve/veya yurtdışı için hizmet vermek gündem maddelerimiz arasında. Kamu ve özel sektördeki potansiyel yeni hizmetler de odak alanlarımız arasında olmaya devam edecek. Hizmet çeşitliliğimizi artırarak, teknoloji ve insan kaynağı gelişimi yatırımlarımızda en son eğilimleri takip ederek yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çağrı merkezi üzerinden kurumsal ve nihai müşterilerimiz için yenilikçi katma değerli servisler de gündemimizde” dedi.
Verilecek yeni hizmetin heyecanı 2010’da  büyümelerinin önemli kısmını, İstanbul ve Ankara dışında özellikle doğu illerinde; Erzincan ve Erzurum’da açtıklarını, bu iki noktada yaklaşık 800 kişiye istihdam sağladıklarını, 2011 başında bu rakamın bin 200 olmasını planladıklarını açıklayan Zembat, “Ağustos başında ise İstanbul’daki yeni noktamızda TURKSAT Kablo TV çağrı merkezi hizmetini vermeye başlayacağız. Vereceğimiz yeni hizmetin ve açacağımız yeni operasyonun heyecanını yaşamaktayız” dedi.
AssisTT olarak  çalışanlarının iyi koşullarda çalışmalarını sağlamak için düzenlemelere gittiklerine değinen Zembat, yurtdışı sektör koşulları ile paralel bir şekilde çalışanların ihtiyaçlarını giderebilecek leri ve kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri çalışma alanları sunmak için çalışmalarımızı sürdürdüklerini ifade etti.

Adil_Zembat“Önümüzde alınacak daha çok yol var”

Zembat’a göre, sektör hızlı büyümesine karşın halen küçük. Sektörde bazı bölgeler ve Hindistan gibi bazı ülkeler milyarlarca dolar gelir sağlıyor, yani önümüzde alınacak daha çok yol var. Son yıllarda kamu ve perakende sektörlerinde de çağrı merkezi ihtiyaç ve talepleri artıyor.  Önümüzdeki dönemde sektörün büyümesinin devam edeceğini düşünen Zembat, şunları söyledi: “Yapılan araştırmalara göre, önümüzde beş senelik dönemde sektör ortalama yüzde 16 ortalamayla büyüyecek. Pazarı büyütebilecek bir etken de yurtdışına hizmet verilebilmesi ve bunun için gerekli potansiyelin oluşturulması. Fakat bu potansiyelin oluşamamasının önündeki en önemli engel,  akıcı yabancı dil; özellikle İngilizce gibi Batı dillerini konuşan insan kaynağının sınırlı olması ve bu kaynağı  istihdam etmenin maliyetinin yüksek olmasıdır. Yabancı dil eğitimi için devletin teşvik ve destek programları, dışkaynak kullanımını destekleyecek yöntemlerle, çağrı merkezleri ülke ve bölgesel ekonomilerin kalkınmasına katkı sağlayacak bir sektör haline getirilebilir.”
ETİKETLER : Dosya Sayı:782

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics