Bilişim Dünyası 29 OCAK 2017 / 14:32

Cam dünyası, parlaklığını akılla buluşturuyor

BT ile endüstrinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ‘akıllı cam teknolojisi’, bugünün klasik donanımlarından farklı olarak, az yer kaplayan, az enerji harcayan ama bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan donanımlar yaratıyor. Bu donanımları çalıştıracak işletim ve yazılım sistemlerinin kaynak ve bellek kullanımı açısından tutumlu olmasını hedefleyen bu yeni teknoloji Türkiye’de de yeni nesil üretimin temellerini atıyor. Cam üretiminde yeni teknolojilerin sergileneceği, 8 – 11 Mart 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı 2017’de de bu başlıkta yenilikler ele alınacak. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için www.avrasyapencerefuari.com, www.avrasyafuari.com ve www.avrasyakapifuari.com adreslerini ziyaret etmek mümkün.
Yeni akıllı cam teknolojisiyle tasarımcılar binanın içine ne kadar ışık gireceğini, ne kadar ısıyı, soğuğu ve gürültüyü keseceğini önceden kontrol edebiliyor. Camın performansını kullandıkları malzemelerle şekillendirebilen şirketler, yeni akıllı cam teknolojisiyle yapıların dış ve iç estetiğinden ısı ayarına, yıllık enerji maliyetinden kullanıcı konforuna kadar birçok ayrıntıyı hayata geçirebiliyor.
İlerleyen süreçte yapı kabuğunu tespit etme, ısı tasarım ve parlaklık performansı, ince film teknolojisi, estetik ve kimyasal alandaki gelişimlerini sürdürmeye devam edecek olan akıllı cam teknolojisi, duvarlar, pencereler, kapılar, mağazalar, otomobiller ve elektronik tüketim cihazları gibi çevreyi oluşturan tüm kentsel öğelerde kullanılabiliyor.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics