Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2013 / 08:12

Canon bulutla ve mobille dost yeni yazıcı serisini tanıttı

Canon, ImageRunner Advance olarak isimlendirdiği ikinci nesil yazıcı serisine 6 adet yeni ve çok işlevli A3 modeli eklediğini duyurdu.
Canon’un yeni yazıcı modelleri, KOBİ’ler ve büyük şirketlere kadar her ölçekteki şirketlerin ihtiyaçlarına uygun ve yapılandırılabilir çözümler sunuyor.
Tanıtıldığı 2009 yılından beri sadece EMEA bölgesinde yaklaşık 250 bin adet satılan ImageRunner serisinin başarısını devralmak üzere tasarlanan yeni ImageRunner Advance platformu, eski platforma oranla daha ileri düzeyde erişim kontrolü, kişiselleştirme ve verimlilik vaadi sunuyor. ImageRunner Advance, beraberinde sunulan standart ve opsiyonel yazılımlar sayesinde mobil sistemlere ve bulut altyapısına da kolayca uyum sağlayabiliyor.
Toplantıda söz alan Canon Avrupa B2B Satış ve Pazarlama Direktörü Michele Tuscano, tanıtılan bu yeni nesil ürünlerle ilgili olarak şunları söyledi:
“Mobil çalışma anlayışının hakim olduğu bu yeni çağda müşterilerimize yüksek performans sunmayı, doğru teknolojiyi gerekli zamanda gerekli ölçüde kullanarak maliyet kontrolü sağlamayı amaçlıyoruz.”
Canon ürünlerinin fiyat olarak rakiplerine kıyasla daha yüksek olduğu eleştirisine de değinen Tuscano, “Canon ürünleri rakiplerine göre daha pahalı olabilir. Ama sunduğumuz performans, ve maliyet kontrolü ve dayanıklılıkla müşterilerimizin uzun yıllar kullanabileceği ürünler ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz” diye konuştu.

Maliyet kontrolü ve kullanıcı yetkilendirmesi artık standart
Canon Avrupa Ofis Grubu Ürün Geliştirme Sorumlusu Taylan Akalın, toplantıda ürünlerin detaylarını ve yeni özelliklerini katılımcılarla paylaştı. Yeni nesil ürünlerde evrensel oturum açma yöneticisiyle kullanıcı bazında kontrolün mümkün hale geldiğini vurgulayan Akalın, şu detayları paylaştı:
“Kullanıcılar artık sadece e-posta adreslerini girerek değil, temassız kartlar veya resimli oturum açma olanaklarıyla kullanıcıların kimlik doğrulamasını yapabiliyor. Canon’un yeni tanıttığımız cihazlarında yer alan ve sunucuya ihtiyaç duymayan oturum açma çözümü, kullanıcı düzeyinde erişim kontrolüne, kişiselleştirmeye ve izlemeye olanak sağlıyor. Böylece şirkette kimin hangi özelliği ne kadar kullanabileceği tanımlayabiliyor, detaylı kullanım raporlarını görebiliyor ve maliyet kontrolü sağlayabiliyorsunuz.”
Canon’un yeni serisinde dakikada 20 ila 70 sayfa renkli ve dakikada 55 ila 105 sayfa arası siyah beyaz baskı alabilen modeller bulunuyor. Serideki tüm cihazlar, uyku modunda 1 watt’tan daha az enerji tüketiyor.

Mobil cihazlarla ve buluta bağlanarak çıktı alabileceksiniz
IDC’nin paylaştığı raporlara göre mobil çalışanların sayısı 2015 yılında yüzde 35’e ulaşacağını ve mobil çalışanların yüzde 52’sinin baskı alamamaktan şikayet ettiğini belirten Akalın, yeni ürünlerinde mobil baskı ve tarama çözümlerinin yerleşik olduğunu söyledi.
Akalın’ın belirttiğine göre Canon’un büyük şirketlere yönelik olarak geliştirdiği uniFLOW platform çözümünün yeni cihazlara uyarlanmasıyla bulut baskı ve mobil baskıyı tek bir sunucu üzerinde bütünleştirilebiliyor.
Bunun dışında OCR (optik karakter tanıma) özelliğiyle daha önce opsiyonel basılı metin üzerinde arama yapma, baskısı alınan belgelerin Word, PDF ve PowerPoint’e dönüştürülmesi gibi işlemler standart hale geliyor.
ETİKETLER : Sayı:908

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics