Bilişim Dünyası 18 EYLÜL 2015 / 14:49

Capsule Technologie artık Qualcomm’un

Capsule’ün satınalımı, Qualcomm Life’ın bağlantılı sağlık çözümlerinin hastaneleri de kapsamasını sağlayacak ve böylece evden hastaneye ve ikisinin arasındaki bütün noktalardaki bakım sürecini kolaylaştıracak. Qualcomm Life’ın kablosuz uzmanlığını ve hastane dışında da birbirine bağlı tıbbi cihazlar ekosistemini, Capsule’ün bağlantılı tıbbi cihazları, EMR ve hastane kurumlarının tümünü içine alan BT sistemleriyle  bir araya getirilmesiyle, Qualcomm Life dünyanın en geniş  açık ve bağlantılı sağlık ekosistemini oluşturarak her yere akıllı sağlık çözümleri ulaştırabilecek.

Capsule’ün önde gelen medikal cihaz entegrasyonu ve klinik veri yönetim platformu, hastane içinde bağlı cihazların en büyük ekosisteminde , veri toplama, EMR ve sağlık BT sistem entegrasyonunu  ve izlenebilmesini sağlıyor. Capsule’ün akıllı network’ü; hastane içinde çeşitli karar destek sistemlerine, alarm ve bildirim sistemlerine ve mal yönetimi araçlarına zamanında klinik veri iletme kapasitesi ile cihaz bütünleştirmesinden öteye gidiyor. Böylece bekleme süresi ve uyarlama hataları azaltılıp zamanında ve bilinçli bakım sağlanıyor.

 
ETİKETLER : 1039

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN