Bilişim Dünyası 30 ARALIK 2013 / 11:35

Cardtek büyümeye devam edecek

Geçtiğimiz beş yılda yüzde 755 büyüyen Cardtek Group, stratejik çalışmalar çerçevesinde 2014’te global büyümesini hızlandıracak. Ödeme sistemleri alanında faaliyet gösteren Cardtek Group 2013 yılında, başta bankacılık, mobil ve kamu olmak üzere 7 büyük alanda uçtan uca hizmet sağlıyor. Son dönemde Amerika, Almanya, İtalya, Polonya gibi ülkelerde birçok yenilikçi proje gerçekleştiren Cardtek Group, Google, MasterCard, Deutsche Telekom, FIS, Visa, SIA gibi şirketlerle stratejik iş ortaklıkları yaptı.  Hizmet ağını genişleten şirket, 2014 yılında yurtdışındaki yatırımlarını daha da hızlandıracak.

Geçmiş beş yılı sayısal olarak yorumladığımızda genel büyüme oranımız yüzde 755 iken, yaptığımız stratejik çalışmalar çerçevesinde küresel büyümemize Amerika, CIS ve Ortadoğu, Avrupa, Asya, LATAM gibi bölgelerde devam etmeyi hedefliyoruz” dedi. Cardtek Group dünyada büyüyen iş ortağı ve distribütör ağıyla, beş kıtada yüksek teknolojili ürünler ve hizmetler sunuyor. İhracat yaptığı ülkeler arasında; ABD, Fransa, İtalya, Almanya, İsrail, Nijerya, Kanada, Filipinler, Güney Afrika, Polonya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Moldova ve Yunanistan yer alıyor.

Cardtek Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nil Sarıgöllü, ödeme sektöründe farklı alanlarda faaliyet gösteren beş ayrı şirketleriyle dünyada ses getiren başarılar yakaladıklarını belirterek “2013 yılı yurt dışında mobil ödemeler, Türkiye’de ise başta bankacılık sektöründe kart paketi yazılım ürünleri altyapısının değişimi üzerine ağırlıklı çalıştığımız bir yıl oldu. Bankacılık ve kamu sektöründe birtakım gereksinimlere grubumuza ait şirketlerin ürünleriyle cevap verdik. 90’lardan bu yana aynı yazılım ürünlerini kullanan Türkiye’nin önde gelen bankaları SmartSoft’un yazılım çözümlerini tercih ederek bizimle anlaştılar.

Sarıgöllü; " bankaların altyapı değişimleri devam edecek ve SmartSoft yine bu değişimin içinde yer alacak. CordisNetwork dünyada ilk olan TV üzerinden alışveriş gibi önemli bir projeyi hayata geçirdi. Çok yakında TV seyrederken dizideki oyuncunun kazağı, güvenli ve kolayca satın alınabilecek. CredoWork donanımlarıyla artık bankalar şube dışında bulunan ATM’lerine çok daha kolay ve hızlı erişim sağlayarak maliyet ve iş gücü avantajı elde edebiliyorlar. Mobil ödeme alanında müşterilerimize yenilikçi çözümler sunan Phaymobile şirketimizle de VisaMAV uygulamasını hayata geçirerek VISA destekli kartları cep telefonlarına taşıdık" dedi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics