Bilişim Dünyası 25 NİSAN 2013 / 10:37

Cardtek Group’un yazılımı Avrupa’da


Cardtek Group’un Türk yazılımcıları tarafından geliştirilen ve mobil ödeme altyapısında kullanılan yeni teknolojisi, Avrupa’da yayılmaya başladı.


Cardtek Group’un performans ve işlevselliği üst seviyeye taşıyan temassız mobil çözümleri Avrupa’da kullanılmaya başladı. Cardtek Group’un Türk mühendisleriyle yazılımcıları tarafından geliştirilen ve mobil ödeme sistemlerinde devrim yaratan , MasterCard’ın sahibi olduğu operasyon merkezi Trevica’ya mobil ödeme altyapısı sağlayacak.

Proje ile ilgili olarak Cardtek Group Genel Müdür Yardımcısı Erdal Yazmacı, “Özellikle Avrupa bölgesindeki NFC’li ödeme teknolojisinin yaygınlaşması için MasterCard ile olan işbirlikteliğimizde Trevica büyük önem taşıyor. Kurduğumuz sistem genişlemeye müsait ve sadece günümüz teknolojilerini değil önümüzdeki dönemlerde karşımıza çıkacak embedded secure element desteği gibi teknolojilerin de kullanımına olanak sağlayan bir altyapıya sahip. Ar-Ge ekibimizin hem işlevsellik hem de performans anlamında üst seviyeye taşıdığı çözümlerimizin, Avrupa’nın temassız ödemeye açık en kritik lokasyonlarında kullanılacak olması bize ayrıca gurur veriyor” dedi.

Trevica Mobil Ürünler Müdürü Katarzyna Sosin, “Trevica, MasterCard’ın NFC ekosistemine başından beri destek veriyor. Bankaların, var olan ödeme sistemlerine basit bir şekilde entegre olmasını ve bağlantısını sağlıyoruz. Trevica, NFC alanında daha yoğun olarak var olmak için, müşterilerine Güvenilir Servis Sağlayıcı hizmeti sunacak. Cardtek Group’un TSMXpert çözümü sayesinde hizmet çeşitliliğimizi genişletip mobil ödeme alanına da tam destek verebilir hale geldik. Cardtek Group’u seçmemizde TSMXpert’in MasterCard ve Visa onaylı olmasının yanı sıra, ihtiyaçlara göre uyarlanabilir ve var olan tüm iletişim ve provizyon standartlarını destekliyor olması da önemli rol oynadı ve Trevica’ya büyük avantajlar sağladı” dedi.

 

YORUMLAR
Şaban GÜLOĞLU 15 MAYIS 2013 / 19:21 0 0
Değerli Erdal YAZMACI Bey Gülen Yüzünüz solmasın.Başarı ve Mutluluklar dilerim.Gaziantepli Şaban GÜLOĞLU www.sabanguloglu.com
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN