Bilişim Dünyası 11 AĞUSTOS 2014 / 09:35

Cardtek Group deneyimli yöneticileriyle Güney Amerika ve Karayipler’e açılıyor

Cardtek Group’un yeni açılan Kolombiya ofisinin yönetimine İtalya ofisinin başında İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Giorgio Mazzoloni getirildi.

2010 yılından beri devam eden dünyaya açılma politikasını başarıyla sürdüren Cardtek Group küresel iş ortakları ile Türkiye, ABD, Kanada, Azerbaycan, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya’nın bulunduğu 7 farklı ülkeden sonra Kolombiya merkezli ofisini de açarak dünyaya, ödeme sistemlerinde geliştirdiği yüksek teknolojili ürünlerle çözümler sunuyor.

Cardtek Group dünyaya açılma stratejisi çerçevesinde Kuzey Amerika’ya yönelik olarak ABD’de açılan Cardtek USA’in ardından şimdi de Güney Amerika ve Karayipler bölgesi için Kolombiya ofisini açtı. Bölge, doğal kaynakları, gelişen sanayisi ve dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olan Brezilya’nın artan nüfus gelirinin finans ve ekonomi dünyasının büyük oyuncularının dikkatini çekmesi nedeniyle önem arzediyor. Bölgede politik olarak en istikrarlı ülkelerden biri olmasının yanında Güney Amerika ile Karayipler bölgesine coğrafi olarak da en yakın ülke olması Kolombiya’nın seçilmesindeki en büyük etkenler olarak gösteriliyor.
Cardtek’in İtalya ofisinin başında İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Giorgio Mazzoloni bölgedeki hareketlilik nedeniyle Güney Amerika ofisine atandı. Mazzoloni “Nüfusun yüzde 75’i şehirlerde yaşıyor bu da ulaşım açısından ülkelerin pek çok yatırıma ve bunun yanında da çözüme ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Cardtek Group olarak bu konudaki çözümlerimizle de bölgede söz sahibi olacağımıza inanıyorum” dedi ve bölgede EMV’ye geçen ülkeler olmasına rağmen henüz yolun başında olduklarını söyleyerek Cardtek Group çözümlerine ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

“Önceliğimiz Kolombiya’da, Brezilya için ayrı hedeflerimiz var”
Cardtek USA Başkanı Gökhan İnönü, bu gelişen bölgede söz sahibi olmak için zamanının çoğunu Kolombiya merkezli olarak Güney Amerika’da geçireceğini belirterek bölgenin Cardtek Group için önemine dikkat çekti. İnönü, “Bölgede öncelik vereceğimiz ülkeler ofisimizin olduğu Kolombiya ve arkasından da Şili, Peru, Arjantin ve Orta Amerika’dan da Meksika olacak. Tüm bu ülkelere baktığımızda zaman zaman ekonomilerinde dalgalanmalar olsa da yine de diğer bölge ülkeleriyle karşılaştırıldığında hem istikrarlı bir yönetime hem de sağlam bir ekonomiye sahipler. Buradaki en büyük pazar olan Brezilya için de ayrı hedeflerimiz var” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics