Bilişim Dünyası 30 EKİM 2016 / 15:57

Cardtek, Hindistan’da RuPay için kolları sıvadı

Cardtek, Hindistan’ın yeni ödeme standardı RuPay için qSparc Temassız Level 2 Kernel sertifikasyonunu tamamlayan ilk şirket oldu. Bu sertfikasyon esnek yapısıyla, tablet, park cihazları, dış ödeme cihazları, transit doğrulayıcılar gibi farklı noktalara kolayca adapte edilebiliyor, EMV ve mobil ödeme işlemleri için ödeme noktası sağlayıcılarının kolay ve sorunsuz geçiş yapmasına olanak sağlıyor.
NPCI (Hindistan Ulusal Ödeme Kurumu) tarafından yönetilen yurtiçi kart programı RuPay, Hindistan Rezerv Bankası’na yerel, open loop, çok yüzlü ödeme sistemi sunmasını sağlamak için geliştirildi. RuPay, Hindistan’daki tüm banka ve finansal kurumların elektronik ödeme işlemlerini kolaylaştırıyor. Şimdiye dek bu pazara Ön Ödemeli Kart Yönetimi, EMV RuPay Temassız Level2 Kernel, Open Loop Transit Ödeme Sistemi ve Instant Card Issuance gibi yenilikçi hizmetler ve ürünler sunan Cardtek, bu sistemin çözüm ortaklarından biri olarak Hindistan’ın open loop transit projesinde de aktif rol oynuyor.
Öte yandan, 25’i aşkın ülkede 150’den fazla müşterisine çözümler sunan Cardtek, RuPay ile 2016 yılındaki 9’uncu temassız L2 Kernel sertifikasyonunu da tamamlamış oldu. Cardtek Genel Müdürü Erdal Yazmacı, şu bilgileri verdi:
“L2 Kernel sertifikasyonu; potansiyel riskler göz önüne alındığında oldukça zorlu bir süreçti. NPCI ve Hindistan merkezli FIME ile işbirliği içinde bu zorlukları aştık. Bu alandaki deneyimimizle ödeme noktası ve transit çözüm sağlayıcıların Hindistan standartlarına hızla ve kolaylıkla uyum sağlamaları için hizmet verdik. Böylece onları da dünyanın en yüksek potansiyelli pazarlarından birine giriş yapmaları için desteklemiş olduk.” 
ETİKETLER : Cardtek RuPay 1094

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics