Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2016 / 11:45

Cardtek, MV Holding ve Revo Capital ile güçlerini birleştirdi

Yurt içi ve yurt dışındaki kurumsal müşterilerine ödeme sistemleri alanında uçtan uca çözümler geliştiren Cardtek, küresel bir marka olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Turkcell ve KVK’nın kurucu ortağı MV Holding ile teknoloji fonlarından Revo Capital, Cardtek’e yüzde 24 oranında hissedar oldu. Cardtek, bu güç birliği sayesinde önümüzdeki beş yıl içinde finansal teknolojiler alanında dünyanın ilk 10 şirketinden biri olmayı hedefliyor. Cardtek öncelikle Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya Pasifik’te varlığını güçlendirecek.
Cardtek CEO’su Ayşe Nil Sarıgöllü, 2016 yılının Cardtek için bir dönüm noktası olacağını belirterek, şunları kaydetti: “Cardtek olarak, yıllar içerisinde gösterdiğimiz performansımızla yerli ve yabancı birçok yatırımcının dikkatini çektik. Bu zamana kadar yaptığımız görüşmeler neticesinde, hedeflerimizi gerçekleştirmemizde bize katma değer sağlayacağına inandığımız MV Holding ve Revo Capital ile güçlerimizi birleştirmeye karar verdik. Bu gelişmelerden de aldığımız güçle yatırımcılarımızın strateji ve hedeflerimizi büyük bir inançla desteklemesi ve bilgi birikimleriyle bize katkıda bulunacak olması, daha büyük ve güçlü bir aile kurduğumuzun bir göstergesi.”
MV Holding CEO’su Ebru Dorman ise “Türkiye ödeme sistemleri konusunda dünya çapında en gelişmiş pazarlar arasında yer alıyor. Cardtek ise Türkiye’de sağladığı başarı hikâyesi ile bir dünya devi olmaya hazır üstün bir teknoloji portföyüne ve uzmanlığıyla çok etkileyici bir ekibe sahip. Cardtek’in küresel bir aktör olma yolculuğunda birlikte ilerleyeceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz. Bu doğrultuda kuracağımız güç birliği ve yaratacağımız sinerjiyle Cardtek’in liderlik hedefine daha da hızlı ulaşacağına inancımız tam” dedi.
Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Revo Capital kurucusu Özcan Tahincioğlu yatırımla ilgili olarak; “Cardtek, finansal teknoloji alanında Türkiye’nin ve bölgenin lider teknoloji şirketlerinden biri olarak yatırım yapmak için uzun süredir Revo Capital'in radarındaydı. Ülkemizin birçok önde gelen banka ve kurumuna sağladığı finansal platformları, dünyaya taşıma konusunda Cardtek yönetimi ile ortak bir vizyonu paylaştığımızı gördük. Cardtek’in bu yatırım sayesinde orta vadede özellikle Amerika’da önemli açılımlara imza atacağını düşünüyor ve bu girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics