Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2016 / 10:01

Cardtek, OneClick ile şehirleri akıllı metropollere dönüştürecek

Cardtek Şirketler Grubu’nun yeni şirketi OneClick, ulaşım ve akaryakıt sektörlerinde tüketicilerin araçlarından inmeden mobil ödeme yapabilmelerini ve akıllı telefonlarıyla vapur turnikelerinden geçebilmelerini sağlayacak.
Ödeme sistemleri teknolojilerinin yayılması ve çok farklı sektörlerde kullanılmaya başlaması ile birlikte, finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren Cardtek Şirketler Grubu, bu alanda yeni bir şirket kurdu. OneClick ismini taşıyan yeni şirket, tüketicilerin şehir yaşamındaki hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. İlk aşamada ulaşım ve akaryakıt sektörlerinde hizmet sunacak olan şirket, Türkiye’deki ilk projesini İzmir’de İzmirimKart ile gerçekleştirdi. Yurtdışında ise Hindistan’da Bangalore ve Portekiz’de Porto’da projeler gerkeçleştirdi.
OneClick İcra Kurulu Başkanı Murat Göksenin Güzel, yeni şirketleri OneClick hakkında şunları söyledi: “Kurumsal iş ortaklarımızla birlikte son kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmak, onlara katma değerli ürün ve hizmetler sunmak amacıyla OneClick’i hayata geçirdik. Cardtek’in 15 yıllık bilgi birikiminden aldığımız güçle, insanların daha kaliteli bir şehir hayatına, uluslararası standartlara kolay, güvenli ve hızlı hizmetlere ulaşmalarını sağlıyoruz” dedi.
OneClick ailesinin akıllı ulaşım markası OneClick Transit ulaşım kartını bir akıllı şehir kartına dönüştürecek yenilikleri ve uygulamaları hayata geçiriyor. OneClick Transit, şehir içinde toplu taşımacılıkta kullanılan kartları yalnızca ulaşım kartı olmaktan çıkarıp, otoparklarda, akaryakıt istasyonlarında, turistik alanlarda ve kültür merkezlerinde ödeme yapmak için kullanılabilen bir akıllı şehir kartı olarak konumluyor. 
OneClick Transit ile sunulan kart sistemlerinin sağladığı imkanlar sayesinde tek bir kartı ödeme aracı olarak kullanabilecek; kullanıcılar, verilen tüm hizmetlere kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilecekler. Ayrıca bu tek adımlı sistem; teknolojik gelişmelerle, yeniliklere kolaylıkla ve ekonomik olarak uyarlanabilecek ve kent yönetimlerine maliyet avantajı sağlayacak. 
ETİKETLER : Cardtek OneClick 1071

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics