Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2016 / 10:21

Cardtek, TROY için hazırlıkları tamamladı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye’nin ulusal ödeme yöntemi TROY’u Nisan ayı itibariyle hayata geçirdi. TROY sistemine entegrasyon için bankaların da tüm ödeme altyapılarının sisteme entegre edilmesi gerekirken, Cardtek ise ürün ve hizmetlerini kullanan bankaların TROY sistemine hızlı ve düşük maliyetle entegre olabilmesi için hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca TROY e-ticaret ödeme sistemine entegre ilk şirket de Cardtek oldu.  Entegrasyonun tamamlamasıyla, bankalar TROY kartları tüketicilerle buluşturmadan önceki prosedürleri Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programında her yıl yer alan, MV Holding ve Revo Capital’in de hissedarları arasına katıldığı Cardtek çözümleriyle hayata geçiriyor. 
Bankaların kartlarını piyasaya sürmeden önce farklı ödeme yöntemlerine uygunluğunu test edebilmesini sağlayan Cardtek çözümü olan Cardtek EMVAnalyzer ürünlerine, TROY Analyzer da eklendi. TROY Analyzer ile müşterilerine TROY kart alternatifi sunmak isteyen bankalar, tüm kalite kontrol prosedürlerini gerçekleştirerek, TROY kart ürünlerini, sertifikasyon süresini kısaltarak daha hızlı piyasaya sürebilecek.
Öte yandan Cardtek, e-ticaret ödeme altyapısını da TROY’a uyumlu hale getirdi. E-ticaret ödeme çözümlerinde TROY ödeme yöntemine uyum için TROY özelliklerine uygun hazırlıklar tamamlandı. Böylece Cardtek altyapısını kullanan kuruluşların finansal işlem platformları, diğer küresel şirketlerin ödeme yöntemlerinin yanı sıra TROY kartlarla yapılan e-ticaret ödemelerini de destekleyecek.
 
ETİKETLER : Cardtek TROY 1074

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics