Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2016 / 10:21

Cardtek, TROY için hazırlıkları tamamladı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye’nin ulusal ödeme yöntemi TROY’u Nisan ayı itibariyle hayata geçirdi. TROY sistemine entegrasyon için bankaların da tüm ödeme altyapılarının sisteme entegre edilmesi gerekirken, Cardtek ise ürün ve hizmetlerini kullanan bankaların TROY sistemine hızlı ve düşük maliyetle entegre olabilmesi için hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca TROY e-ticaret ödeme sistemine entegre ilk şirket de Cardtek oldu.  Entegrasyonun tamamlamasıyla, bankalar TROY kartları tüketicilerle buluşturmadan önceki prosedürleri Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programında her yıl yer alan, MV Holding ve Revo Capital’in de hissedarları arasına katıldığı Cardtek çözümleriyle hayata geçiriyor. 
Bankaların kartlarını piyasaya sürmeden önce farklı ödeme yöntemlerine uygunluğunu test edebilmesini sağlayan Cardtek çözümü olan Cardtek EMVAnalyzer ürünlerine, TROY Analyzer da eklendi. TROY Analyzer ile müşterilerine TROY kart alternatifi sunmak isteyen bankalar, tüm kalite kontrol prosedürlerini gerçekleştirerek, TROY kart ürünlerini, sertifikasyon süresini kısaltarak daha hızlı piyasaya sürebilecek.
Öte yandan Cardtek, e-ticaret ödeme altyapısını da TROY’a uyumlu hale getirdi. E-ticaret ödeme çözümlerinde TROY ödeme yöntemine uyum için TROY özelliklerine uygun hazırlıklar tamamlandı. Böylece Cardtek altyapısını kullanan kuruluşların finansal işlem platformları, diğer küresel şirketlerin ödeme yöntemlerinin yanı sıra TROY kartlarla yapılan e-ticaret ödemelerini de destekleyecek.
 
ETİKETLER : Cardtek TROY 1074
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN