Bilişim Dünyası 09 OCAK 2011 / 18:00

CeBIT’e katılacak şirketleri önemli destekler bekliyor

Türkiye’nin Partner Ülke olması nedeniyle CeBIT Fuarı’nın salonları bu yıl birçok Türk bilişim şirketinin ürün, çözüm ve hizmetlerinin tanıtımına evsahipliği yapacak. Türk bilişim sektörü fuarda gövde gösterisine hazırlanırken, İTO şemsiyesi altında fuara katılacak ve ürünlerine göre dört ayrı bölümde yer alacak olan şirketlere şu destekler sunulacak:
l 15 bin doları geçmemek koşuluyla, katılımcı şirketlerin masraflarının yüzde 75’i için devlet desteği.
l Almanya’da geçerli olan yüzde 19 oranındaki KDV vergisi ödenmeyecek.
l Özel bir stand oluşturmayacak şirketler için altyapısı hazır standart bir stand hazırlanacak.
l Şirketin fuar için Almanya’ya göndereceği tüm ürün malzemelerin sigortalı olarak transferi gerçekleşecek.
l Medya katılım bedeli İTO tarafından ödenecek.
Şirketler, İTO tarafından hazırlanacak olan katalog ve CD’de yer alacak.
l Katılımcı şirketler için ücretsiz eşleştirme organizasyonu gerçekleştirilecek.
l Güvenlik hizmeti.
Forum alanlarında şirketlerin ürün, çözüm ve hizmetleri için tanıtımı olanağı.
l İki görüşmeler için toplantı salonu
l Fuara gitmeden önce, “Fuara katılım yöntemleri” konulu eğitim.

Hakan_Coruh‘Çözümlerimizi hem müşteri hem de iş ortağı adaylarımıza canlı olarak tanıtacağız’

Bilgera, geliştirdiği FOCUS platformu ile orta ve büyük çaplı işletmelerin kritik iş süreçlerindeki otomasyon ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren çokuluslu müşterilerinden almış olduğu olumlu geri bildirimlerin verdiği motivasyon ile küresel anlamda da pek çok işletmenin ortak ihtiyaçlarına yönelik çözümler sağlamaktadır. Buradan hareketle, Bilgera sunmuş olduğu çözümleri daha geniş coğrafyalarda tanıtmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.
Bilgera’nın CeBIT Fuarı süresince Focus platformu ve Focus platformu üzerinde çalışan Focus On Sales, Focus On Channel, Focus On Store, Focus On Service, Focus On Warehouse çözümlerini tanıtacağını kaydeden Escort ve Bilgera Genel Müdürü Hakan Çoruh, şu bilgileri verdi:
“Türkiye’nin bu yıl bu önemli ve köklü organizasyonda partner ülke olarak yer alması bizleri gururlandırıyor. Bunun ülkemizde faaliyet gösteren tüm şirketler için eşsiz bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bugün baktığımızda, bilişimin farklı alanlarında faaliyet gösteren pek çok Türk şirketinin, sunduğu yenilikçi çözümler ile rekabeti sadece yurtiçinde değil yurtdışında da sürdürebilecek kapasiteye sahip olduğunu görüyoruz.
Sunduğumuz çözümlerin mimarisi gereği, fuarın gerçekleştiği ülke konumunun bizim için büyük bir önemi yok. Bugün Türkiye’de çözümlerimizi kullanan müşterilerimizin memnuniyet seviyesini yurtdışında da sağlayabileceğimize olan inancımız tam. Ancak bunun için faaliyet gösterilecek olan ülkede yerel iş ortaklarının doğru seçilmesi yurtdışı pazarlarına açılırken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alıyor.
CeBIT süresince, faaliyet alanımızla ilgili gerek müşteri gerekse iş ortağı adaylarına çözümlerimizi canlı olarak tanıtma fırsatı bulduğumuzda, en az Türkiye’de gördüğümüz ilgiyi orada da göreceğimize inanıyorum. Bu bağlamda CeBIT’in bizim için önümüzdeki süreçte yurtdışı seyahat programımızın belirleyicisi olacağını söyleyebiliriz.”

Tunca_AkkayaMobiliz ilk yurtdışı fuar deneyimini CeBIT’te yaşayacak

Mobiliz ve Filotürk Türkiye’de 70 binin üzerinde araçta kullanılmakta olan Mobiliz Mobil Takip ve Filo Yönetim Sistemi’ni, sistem ürün ve aksesuvarlarını tanıtmak amacıyla 2011 yılında CeBIT Hannover Fuarı’nda yerini alıyor. Mobiliz böylece ilk yurtdışı fuar deneyimini de yaşamış olacak.
Mobiliz’in halihazırda yurtdışında hizmet alan müşterileri ve Mobiliz sistemini kullanan sistem işletmecileri olmakla birlikte, yurtdışı alanlarda genişleme kararı bulunuyor. Böylece mobil takip sistemi ürün ve servislerinin başta Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere ihraç edilmesi, yabancı şirketlerle yapılacak özel işbirlikleri ile aynı hizmetin yurtdışında da verilmesi ve bu konuda sahip olunan birikim ve tecrübenin yurtdışında yer alan yeni girişimcilere aktarılması hedefleniyor. Filotürk Genel Müdürü Tunca Akkaya, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:
“Mobiliz, CeBIT Hannover Fuarı’nda Türkiye’de müşterilerine sunmakta olduğu Mobiliz Mobil Takip ve Filo Yönetim Sistemi ürünlerini ve sistem yazılımını tanıtacak, sistemin müşterilerine sağladığı faydaları ziyaretçilere aktaracaktır. Fuarda, standart araç takip hizmetinin yanı sıra Yük ve Kişi Takip Sistemleri, yeni geliştirdiği bütünleşik navigasyon ve Eco-Drive çözümlerini ve sektörlerin ihtiyacına özel olarak geliştirilen Saha Gücü Yönetim, Yük ve Depo Sıcaklık/Nem Takip, Ambulans İzleme, Hazır Beton Planlama, Tur Raporlama, Sefer Raporlama, Ulaştırma Sistemi ve benzeri çok çeşitli sektörel uygulamalarını yeni ürün portföyünü de tanıtacaktır.
CeBIT Hannover ile beklentimiz, kurulacak yeni bağlantılar ile dünyanın farklı ülkelerinde de Mobiliz teknolojisi altyapısını ve ürünlerini kullanan yeni servis sağlayıcılar üzerinden binlerce yeni müşteriye ulaşabilmek, mobil takip alanında dünya çapında bilinen bir şirket olabilmek ve ürünlerimizi başarılı bir şekilde yurtdışına ihraç edebilmektir.”

Sukru_TarakliogluMultimedya, yurtdışı açılımını CeBIT’te pekiştiriyor

Multimedya, Türkiye’de 12 senelik bir geçmişe sahip bir şirket. Bugüne kadar birçok farklı markanın Türkiye dağıtıcılığını yürüten Multimedya’nın, 2006 yılında markaları arasına kattığı Toshiba hafıza ürünleri şirketin yurtdışına açılmasını sağladı.
“Türkiye’deki başarılı çalışmalarımızın sonucunda Balkanlar ve Ortadoğu dağıtıcılığını aldık ve bu doğrultuda 2008 yılında Atina ve Dubai’deki şirketlerimizi kurduk” diyen Multimedya Genel Müdürü Şükrü Taraklıoğlu, şunları kaydetti:
“Bu senenin son çeyreğinde de Avrupa bölgesinde bir gelişme yaşandı. Bundan böyle Avrupa’da da Toshiba hafıza ürünlerini dağıtacağız. Kasım ayında Almanya’da bir şirket açtık, Avrupa ayağındaki işleri yürütmek adına. 2011’deki öncelikli planımız Ortadoğu ve Balkanlar’da kurduğumuz yapıyı Avrupa’da da oturtabilmek olacak. Her bölgenin şartları farklılık gösteriyor. Bu şartlara uyum sağlamak belli bir süreç gerektiriyor ama biz Avrupa için bir senedir ön çalışma yapıyoruz. Bu işimizi biraz daha hızlandıracaktır diye düşünüyorum. CeBIT Fuarı’na bu sene ikinci kez katılacağız. Toshiba hafıza kartları ve USB bellekleri sergileyeceğiz. Şu anda satışta olan serimiz haricinde yeni SDXC ürünlerini ve diğer yeni teknoloji ürünlerini tanıtacağız.  Bizim öncelikli beklentimiz, bölgedeki müşteri portföyümüzü genişletmek. Bunun yanı sıra bölgedeki varlığımızı gösterip, Toshiba markasının kalitesini müşterilere sunmak olacaktır.”
ETİKETLER : Sayı:803

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics