Bilişim Dünyası 06 OCAK 2014 / 20:45

CES’te sular ısınıyor

Dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan CES’in açılmasına sayılı saatler kaldı. Etkinlik öncesinde gerçekleştirilen CES Unveiled toplantısı ise renkli anlara sahne oldu.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan CEA (Consumer Electronic Association) Şef Ekonomisti ve Kıdemli Araştırma Direktörü Shawn DuBravac, çeşitli rakamlar aktardı.

Uzakdoğu ekonomisinin büyüklük olarak ilk defa lider pozisyona geçtiğinin altını çizen DuBravac, “Aslında bu beklenen bir gelişmeydi. Çin’deki yoğun nüfusun yüksek internet ve teknoloji kullanımını bu büyümenin en büyük tetikçisi oldu. Öte yandan Orta ve Batı Avrupa’nın durağan büyümesini sürdürdüğünü görüyoruz. EMEA bölgesi ise Rusya gibi dinamik ülkelerin itici gücüyle hızlı büyümesini sürdürüyor” dedi.

Şu sıralarda basın günü başlayan fuarla ilgili haberleri aktarmaya devam edeceğiz.

 
ETİKETLER : CEA CES EMEA Shawn DuBravac

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN